خرید کابل برق ساختمان

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که شاهد به کار بردن اصطلاحات کابل و سیم با یک‌دیگر باشید. در حالی که این دو موضوع مقوله کاملا متفاوتی هستند و یک اشتباه رایجی بوده که بسیار همه‌گیر شده است. خرید کابل برق ساختمان به گروهی از سیم‌ها یا هادی‌ها اطلاق می‌شود؛ در حالی که سیم تنها یک هادی الکتریکی به شمار می‌رود. پس قبل از هر چیزی باید با تفاوت این دو مورد آشنا می‌شدید.

از کابل در هر نوع ساختمانی که در اطرافتان وجود دارد، بهره برده می‌شود. پس می‌توانیم اینطور بگوییم که کاربردهای گسترده‌ای را به خود اختصاص داده و دارای اهمیت بسیار بالایی است. به همین علت می‌خواهیم در ادامه مطلب توضیحات جامعی را در این باره ارائه دهیم. پس در ادامه نیز ما را همراهی کنید تا علاوه بر کسب اطلاعات مختلف، با فروشگاه مخصوص فروش سیم و کابل نیز آشنا شوید.

خرید کابل برق ساختمان

کابل‌های برق چگونه کار می‌کنند؟

زمانی که شما قصد خرید کابل برق ساختمان را دارید، باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارد. این عملکرد بستگی به عوامل مختلفی دارد. در واقع یک کابل برق باید به گونه‌ای کار کند تا بتواند نیازهای برقی یک ساختمان را به صورت ایمن و در بهترین کیفیت تامین کند. به همین منظور نیاز است تا توضیح مختصری در رابطه با کارکرد کابل برق ساختمان داده شود.

اساس و طریقه کار کابل‌های برق به این شکل است که آن‌ها یک مسیر با مقاومت کم را ایجاد می‌کنند تا جریان را عبور دهند و یا به عبارتی دیگر آن را به کار بیندازند. به طور کلی کابل برق تشکیل شده از یک هسته بوده که جنس آن از فلز است. البته در انتخاب فلز باید نهایت دقت را داشت. اصلی‌ترین معیاری که در تهیه فلز باید به آن توجه کرد هدایت الکتریکی بالا است.

به همین علت اگر به دنبال انتخاب ایده‌آل هستید، مس و آلومینیوم پیشنهادات خوبی به شمار می‌روند. البته موارد تشکیل‌دهنده تنها به همین جا ختم نمی‌شوند. چرا که این کابل‌ها با کمک چندین لایه مواد عایق‌بندی شده‌اند. محافظت مکانیکی اصلی‌ترین دلیلی است که می‌توان برای عایق‌بندی و ایجاد غلاف دقیق ذکر کرد.

در یک نگاه دقیق‌تر می‌توانیم اینطور بیان کنیم که این لایه‌های اضافی به این دلیل به کار گرفته می‌شوند که هسته فلزی بتواند در محیطی که محل نصب آن است، به راحتی و با امنیت بالا کار تولید جریان الکتریکی را انجام دهد و نیازهای یک ساختمان را برآورده نماید. به خاطر همین موارد است که نباید از خرید کابل برق ساختمان به سادگی و بدون توجه به نکات مختلف عبور کرد. هر گونه غفلت در خرید و البته نصب کابل برق ساختمان می‌تواند خسارت‌های مالی و جانی بسیاری را به بار بیاورد.

عملکرد کابل برق ساختمان

در خرید کابل برق ساختمان به چه نکاتی باید توجه شود؟

فرقی نمی‌کند کجا هستید؛ خانه، دفتر، محل کار، صنایع مختلف و بسیاری از موارد دیگر به برق نیاز دارند. یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساخت یک ساختمان تکمیل کردن مدار الکتریکی آن است. این بحث بسیار حائز اهمیت بوده و نمی‌توان به سادگی از آن عبور کرد. پس هر فردی در خرید و تهیه سیم و کابل باید به نکات مختلفی توجه کرده و اهمیت کیفیت آن‌ها را درک کند.

کیفیت نامرغوب همراه با خود خطرات و تهدیدهای جانی و مالی بسیار زیادی را دارد. شما تمام طول شبانه‌روز را یا در خانه و یا در محل کار هستید. به همین علت ایمنی شما باید از این نظر به صورت کامل تامین شود. پس در خرید کابل برق ساختمان باید هر جنبه‌ای را در نظر بگیرید.

فرق نمی‌کند کابل خریداری شما قرار است در ساختمان‌های مسکونی و یا ساختمان‌های تجاری مورد استفاده قرار بگیرید؛ چیزی که اهمیت دارد این بوده که بتواند در شرایط بحرانی مانند اضافه‌بار و نوسانات ناگهانی برق عملکرد خوبی را از خود نشان دهد. به همین دلیل می‌خواهیم چند پارامتر مهم را در زمینه خرید انواع کابل‌های ساختمانی با شما به اشتراک بگذاریم. پس در ادامه نیز ما را همراهی کنید.

  1. کیفیت هدایت مواد؛ از مهم‌ترین نکات خرید کابل برق ساختمان

به طور کلی دو نوع کابل وجود دارند: کابل‌های مسی و کابل‌های آلومینیومی. همانطور که احتمالا می‌دانید مس رسانای بهتری برای برق است. یعنی در انتقال برق می‌تواند عملکرد بهتری را نشان دهد. اگر بخواهیم از نظر اقتصادی این موضوع را بررسی کنیم، باید بگوییم که مس الکترولیتی بهترین ماده رسانایی است که برای تولید کابل به‌صرفه و اقتصادی می‌توان از آن بهره برد. قابلیت انعطاف این نوع کابل‌ها بالا است.

ولی اگر ولتاژ بسیار زیاد باشد و مسیر طولانی نیز در پیش‌رو باشد، آلومینیوم انتخاب بهتری است. چرا که صرفه اقتصادی بسیار بالایی دارد. ولی به طور کلی اگر می‌خواهید شاهد کیفیت بسیار بالایی در هدایت جریان الکتریکی باشید، مس انتخاب مناسب‌تری است. فروشگاه سیم و کابل عرضه‌کننده انواع کابل‌ها با بهترین کیفیت است. به همین علت می‌توانید از خرید خود رضایت کامل را داشته باشید.

  1. عایق‌کاری؛ نکته مهم دیگر

عایق‌کاری یکی از اصطلاحاتی است که برای پوشاندن رسانای لخت استفاده می‌شود. در واقع عایق می‌تواند یک ماده باشد که وظیفه آن پوشاندن یک رسانا به منظور ایمن‌سازی است. به طور کلی اصلی‌ترین ماده برای عایق کردن انواع سیم‌ها PVC یا پلی وینیل کلراید است. در کابل‌ها برای عایق‌کاری از FR PVC بهره برده می‌شود. همچنین غلاف مورد نظر خود نیز می‌تواند از FR یا پی وی سی باشد.

 

  1. انعطاف پذیری؛ امری پراهمیت

یکی دیگر از پارامترهایی که در خرید کابل برق ساختمان باید به آن توجه کرد، انعطاف پذیری است. کابل‌های رسانای انعطاف‌پذیر بسیار زیادی در بازار موجود هستند ولی آیا تمامی آن‌ها می‌توانند عملکرد خوبی را از خود نشان دهند یا خیر؟

امروزه ساختمان‌هایی نیز وجود دارند که ترجیح می‌دهند از کابل‌هایی با رسانای جامد استفاده کنند. اگر بخواهیم این دو مورد را با یک‌دیگر مقایسه کنیم، می‌توانیم اینگونه بیان کنیم که سیم‌های منعطف یا انعطاف‌پذیر در مقایسه با گزینه‌های دیکر تعداد بیشتری هادی آنیل دارند. به همین علت می‌توانند درجه بیشتری از انعطاف را نشان دهند. به همین علت به همین نام خوانده می‌شوند. فروشگاه سیمند کابل عرضه‌کننده انواع کابل‌های انعطاف‌پذیر است.

  1. تولیدکنندگان و فروشندگان قابل اعتماد

عامل مهم دیگری که در خرید کابل برق ساختمان باید به آن توجه کنید، تولیدکنندگان و همچنین فروشندگان است. متاسفانه کارخانه‌های بسیار زیادی وجود دارند که در تولید سیم‌ها و کابل‌های خود آنگونه که باید دقت نمی‌کنند و زمینه‌ساز خطرات مختلف می‌شوند.

اگر نمی‌خواهید مال و زندگی شما نیز در معرض ریسک قرار بگیرند، حتما گزینه‌ای را انتخاب کنید که استانداردهای لازم را برای تولید انواع کابل‌ها به کار بگیرد؛ بنابراین شناخت فروشنده و تولیدکننده‌ای که بتواند علاوه بر تهیه مواد اولیه باکیفیت، استانداردهای لازم را نیز رعایت کند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

سیمند کابل؛ مرجعی مناسب برای خرید کابل برق ساختمان

سیمند کابل در طی سال‌ها فعالیت خود هم به عنوان تولیدکننده و هم به عنوان فروشنده، توانسته رضایت مشتریان خود را به دست بیاورد. تمامی محصولات تولید شده کیفیت لازم را برای بهره‌وری دارند. به همین علت جای هیچگونه نگرانی نیست. اگر به دنبال خرید انواع محصولات از جمله کابل افشان و سیم افشان هستید، فروشگاه معتبر سیمند کابل همراه شماست.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با نکات مهمی که در خرید کابل برق ساختمان باید رعایت کنید، آشنا کنیم. هر کدام از نکات ذکر شده از اهمیت بالایی برخوردار هستند و یک بار غفلت می‌تواند یک عمر پشیمانی برای شما به همراه داشته باشد. پس تمامی دقت خود را معطوف آن‌ها کنید و در انتخاب فروشگاه مورد نظر بررسی‌های لازم را انجام دهید.

خرید کابل برق

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *