بررسی تخصصی کابل افشان ۲ در 10

کابل افشان ۲ در 10 در انواع مختلف با هادی آلومینیومی، مفتولی و مسی در بازار وجود دارد. در این مقاله به صورت مختصر به بررسی انواع کابل های 2 در ۱۰ می پردازیم. با ما همراه باشید. سیم ها و کابل ها دارای هادی فلزی می باشند که به کمک یک عایق و روکش پوشانده می شود. زیرا ممکن است یک کابل در زیر زمین نصب شود یا با سایر سیم ها در یک محل به صورت موازی نصب شود. بنابراین با کمک عایق و روکش از ایجاد اتصال کوتاه، تماس با سطوح و تخلیه بار الکتریکی جلوگیری می‌شود.

آشنایی با کابل افشان ۲ در 10 سنگین

کابل افشان ۲ در 10 از نوع سنگین و دارای روکش پی وی سی می باشد. کد شناسه این کابل NYMHY است. این کابل با شناسه NYMHY دارای هادی مسی چند رشته، غلاف از جنس ورق متالیزه، عایق و روکش پی وی سی است. این کابل از پنج لایه تشکیل شده است که تمام لایه ها توسط عایق دربرگرفته شده اند. هدف از کاربرد عایق، غلاف و روکش جلوگیری از آسیب رسیدن به کابل در اثر ضربه های فیزیکی، شیمیایی و فشارهای مکانیکی است.

کابل افشان ۲ در 10

ویژگی های کابل افشان ۲ در 10 سنگین

این کابل افشان ۲ در 10  دارای دو رشته با سطح مقطع ۱۰ میلی متر مربع است. ولتاژ نامی این کابل بین ۴۵۰ تا ۷۵۰ ولت است و بنابراین در دسته بندی کابل های سنگین قرار می‌گیرد. این کابل به علت استفاده از هادی مسی قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد و هادی مسی آن از نوع کلاس پنج می باشد و ضخامت آن 1.3 میلی متر می باشد. این کابل تحت استانداردهای ISIRI 607-6  و  IEC 60227-6 تولید می گردد. این کابل با قطر خارجی معادل 15.6 میلی متر در بازار وجود دارد.

کابل افشان 10*2

کاربرد این کابل افشان ۲ در 10  برای انتقال نیرو است. بیشترین مقاومت الکتریکی این کابل در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد برابر 1.91 اهم بر کیلومتر محاسبه شده است. وزن این کابل حدود ۴۳۲ کیلوگرم است. قیمت این کابل بسته به جنس عایق، روکش و هادی به کار رفته متفاوت است. جهت استعلام قیمت به روز با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با کابل افشان ۲ در 10 آلومینیومی

این نوع کابل افشان ۲ در 10 از نوع مسی آن از لحاظ قیمت بسیار به صرفه تر است. این کابل جزء دسته کوچکترین کابل های قدرت آلومینیومی دسته بندی می شود. دو نکته برای خریدار کابل برق هنگام خرید کابل برق مهم است. یک تناسب سایز کابل با آمپر مورد نظر و مسافت همچنین ویژگیهای فنی کابل، مورد دوم قیمت کابل است. کابل آلومینیومی از لحاظ قیمت پایین تر از مسی و وزن آن نیز سبک تر است.

کابل افشان 10*2

کابل افشان ۲ در 10  آلومینیومی دارای دو رشته سیم هادی از جنس آلومینیوم با سطح مقطع ۱۰ میلی متر مربع است. این کابل برای رساندن برق به مصرف کننده های تک فاز در فاصله های کوتاه استفاده می‌شود. ولتاژ اسمی این کار بین 6/0 تا 1 کیلو ولت می باشد. روکش آن از جنس پی وی سی است. این کابل معادل کابل مسی ۲ در ۶ است. هادی آن از ۷ مفتول 33/1 میلی متری تشکیل شده است.

عایق آن دارای ضخامت ۱ میلی متر است. فیلر آن دارای سترگی یک میلی متر است. روکش آن دارای ضخامت تقریبی 8/1 میلی متر است. این کابل دارای قطر نهایی 4/17 میلی متر است. در دمای ۲۰ درجه سانتی گراد دارای مقاومت اهمی 08/3 اهم بر کیلومتر است. وزن تقریبی این کابل ۳۸۸ گرم بر متر است. این کابل دارای استانداردهای IEC 60502-1  و  ISIRI 3569-1 می باشد. کوته نوشت درج شده بر روی این کابل NAYY  و  NA2XY می باشد. به صورت قرقره های هزار متری بسته بندی و عرضه می گردد.

کابل افشان ۲ در 10

قیمت کابل افشان ۲ در 10 آلومینیومی

این کابل افشان ۲ در 10 نسبتاً قیمت پایینی دارد و این از مزیت های آن محسوب می‌شود. این کابل را می‌توان به جای کابل مسی 2 در 6 انتخاب و خریداری نمود و با قیمت معادل نصف آن همان عملکرد را ارائه می نمایند. برای استعلام قیمت بهتر است با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

آشنایی با کابل ۲ در ۱۰ مفتولی

این کابل نیز از دو رشته مفتول کنار هم با انعطاف پذیری پایین ساخته شده است. کابل مسی مفتولی ۲ در ۱۰ دارای استاندارد ISIRI 3569-1   می باشد. هادی به کار رفته در این نوع کابل خشک یا مفتولی است. این کابل بدون شیلد و آرموردار به بازار عرضه می شود. عایق آن از جنس پلی وینیل کلراید است و کابل را از تغییرات دما و الکتریسیته محافظت می نماید. ایمنی این نوع کابل بسیار بالا است. دمایی که می‌توان این نوع کابل را به کار برد ۷۰ درجه سانتی گراد است. این کابل ولتاژی بین 6/0 تا یک کیلو ولت را تحمل می نماید.

کابل افشان 10*2

 آشنایی با کابل افشان ۲ در 10 قدرت

این کابل افشان ۲ در 10  دارای دو رشته با سطح مقطع ۱۰ میلی متر مربع و عایق و روکش آن از جنس پی وی سی می باشد و و در دسته بندی کابل قدرت قرار می‌گیرد. ولتاژ نامی این کابل بین 6/0تا 1 کیلو ولت است و طبق استانداردهای ISIRI 3569-1 , IEC 60502-1, IEC 60228 تولید شده است. هادی آن توسط یک عایق و روکش پی وی سی پوشانده شده است. کابل قدرت در مدل های بدون زره، با زره مفتولی  یا زره نواری تولید می شود.

کابل افشان ۲ در 10  قدرت بدون زره با شناسه‌ NYY در دو مدل تک مفتولی و چند مفتولی تهیه می شود. قطر مفتول مسی به‌کار رفته در این نوع کابل ۳.۵۷ میلی متر است و در کلاس یک تولید می شود. قطر خارجی این نوع کابل 5/16 میلی متر مربع است. وزن آن ۴۷۰ کیلو گرم و مقاومت آن در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد ۱.۸۳ اهم بر کیلومتر است.

کابل قدرت با سطح مقطع گرد از هفت رشته مفتول مسی به قطر ۱.۳۸ میلی متر از نوع کلاس ۲ تولید می شود. وزن آن 5۰۵ کیلوگرم است و حداکثر مقاومت آن ۱.۸۳ اهم بر کیلومتر است. قطر خارجی این محصول 5/17 میلی متر مربع است.

کابل افشان ۲ در 10

کابل افشان ۲ در 10  قدرت آرموردار از یک زره استفاده می‌کند که کابل را در برابر آسیب های مکانیکی محافظت می نماید. این کابل غیر قابل انعطاف از یک هادی تک مفتولی با سطح مقطع گرد تشکیل شده است و دارای کلاس ۱ می باشد. وزن آن ۸۲۵ کیلوگرم و مقاومت آن نیز ۱.۸۳ اهم بر کیلومتر است.

کابل قدرت آرموردار بدون زره از کلاس ۲ و از چند مفتول مسی با سطح مقطع گرد تشکیل شده است. وزنی برابر با ۹۰۵ کیلوگرم و مقاومت آن ۱.۸۳ اهم بر کیلومتر است.

جمع بندی نهایی

کابل افشان ۲ در 10 در انواع مسی و آلومینیومی تولید و عرضه می گردد. نوع آلومینیومی آن ارزانتر و سبک تر است. میتوان این کابل آلومینیومی را به جای کابل مسی 2 در 6 استفاده کرد. این کابل دارای دو رشته با سطح مقطع 10 میلی متر مربع است.

کابل 2 در 10 در مدل غیر افشان به صورت مفتولی نیز در بازار موجود است. در دسته بندی کابل های قدرت قرار می گیرد. کابل های قدرت 2 در 10 در انواع زره دار، بدون زره، آرموردار و بدون آرمور تولید می شود. قیمت کابل ها بر اساس جنس عایق و نوع هادی با هم متفاوت است. برای استعلام موجودی و قیمت به روز با شماره های درج شده  در سایت تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *