کابل افشان 2 در 6

کابل افشان 2 در 6 یک محصول با سطح مقطع و قدرت هدایت جریان الکتریکی بسیار مناسب است. این نوع کابل های امروزه با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خود، به یکی از پر مصرف ترین کالا های برقی موجود در بازار تبدیل شده اند.

کاربرد اصلی کابل افشان 2 در 6، مربوط به بخش صنعتی و ساختمان های شهری می شود. سطح مقطع، قدرت هدایت جریان، میزان انعطاف پذیری و …. این کابل ها برای پروژه های صنعتی و ساختمان بسیار مناسب می باشد. ما در این مقاله به بررسی کامل این کابل ها و مشخصات ایشان می پردازیم. در نتیجه برای آشنایی بیشتر با این محصولات تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

کابل افشان 2 در 6

مشخصات کابل افشان 2 در 6 :

در این بخش از مقاله به بررسی مشخصات کابل افشان 2 در 6 پرداخته و تمامی ویژگی های این محصول را به صورت مجزا و تفکیک شده بررسی خواهیم کرد.

رشته های هادی به کار رفته در کابل :

در کابل افشان 2 در 6 از رشته های هادی مسی استفاده می شود. البته دقت داشته باشید که رشته های به کار رفته در این محصول، آنیل شده می باشد و نمی توان از رشته های مسی معمولی برای ساخت این کابل ها استفاده کرد.

رشته های مسی آنیل شده به کار رفته در کابل افشان 2 در 6 معمولا در کلاس ۱ و با حالت مفتولی یا با کلاس ۵ و در حالت افشان می باشند. انتخاب نوع افشان یا مفتولی این محصولات وابسته به نیاز برقکار متفاوت بوده و یک امر کاملا تخصصی می باشد. مقاومت حرارتی رشته های هادی در حالت صاف برابر با 40- تا 70+ درجه سانتیگراد و در حالت خم شده برابر با 5- تا 50+ درجه سانتیگراد می باشد.

عایق به کار رفته بر روی سیم : جنس عایق به کار رفته بر روی سیم، وابسته به برند و  کمپانی تولید کننده محصول می باشد. اما امروزه اغلب برنده ای تولید کننده کابل افشان 2 در 6 از روکش های عایق از جنس پی وی سی برای ساخت محصولات خود استفاده می کنند

عایق های ساخته شده از پی وی سی بهترین عملکرد، بازدهی و … را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. همچنین این عایق ها سبب می شوند تا شما بتوانید به راحتی از کابل های برق مورد نیاز خود در پروژه های صنعتی یا ساختمانی استفاده نمایید.

کابل افشان 2 در 6

ولتاژ نامی :

ولتاژ نامی یکی از مهم ترین مشخصات تمامی کابل های برق با هر سطح مقطع و ساختاری است. ولتاژ نامی کابل افشان 2 در 6 برابر با 600/1000 ولت می باشد.

کابل افشان 2 در 6

غلاف کابل :

غلاف کابل بخشی است که در زیر روکش عایق بیرونی و بالای سیم های هادی قرار می گیرد. این غلاف  معمولا معمولا از پی وی سی ساخته می شود تا دوام و مقاومت بالایی داشته باشد. جنس غلاف نیز وابسته برند تولید کننده کابل متغیر است.

وزن کابل افشان 2 در 6 : وزن این کابل وابسته به متراژ و جنس روکش ها و رشته های هادی به کار رفته در آن می باشد. زیرا سطح مقطع و قطر این کابل ها با یکدیگر یکسان بوده و متراژ، مهم ترین عامل تعیین کننده وزن آن ها می باشد. اما به طور کلی وزن این کابل در هر ۱۰۰۰ متر برابر با حدود ۲۸۱ کیلوگرم می باشد.

ضخامت بخش های مختلف کابل :

قطر خارجی کابل افشان 2 در 6 به طور تقریبی برابر با ۱۲.۲ میلی متر می باشد که مدل های تولید شده توسط برند های مختلف، اندکی با هم متفاوت می باشند. ضخامت روکش سیم های کابل برابر با ۰.۸ میلی متر و ضخامت روکش کابل برابر با ۱.۳ میلی متر می باشد

جریان نامی کابل افشان 2 در 6 بر پایه متراژ :

جریان نامی کابل افشان 2 در 6 تا فاصله ۵۰ متری برابر با عدد ۳۲ آمپر تک فاز می باشد. در حالی که این عدد برای مسافت های ۶۸ متری به عدد ۲۵ کاهش پیدا می کند. با ادامه روند افزایش مسافت، عدد جریان نامی کابل در فاصله ۸۰ متری با افت ۱۵ عددی مواجه شده و به عدد ۲۰ می رسد. در ادامه با افزایش مسافت کابل افشان 2 در 6، جریان نامی آن در مسافت ۱۰۱۰ متری و ۱۵۰ متری به ترتیب برابر با ۱۵ آمپر و ۱۰ آمپر می شود.

کابل افشان 2 در 6

موارد مصرف کابل :

همانطور که در بخش های قبلی مقاله گفته شد، این کابل های یکی از محصولات بسیار پرکاربرد بازار می باشند. کابل افشان 2 در 6 در بازار با نام هایی مثل کابل انعطاف پذیر و … نیز شناخته می شود. این کابل امروزه توسط کمپانی های مختلفی تولید می شود که هر کدام از ان ها از یک متریال و شیوه ساخت منحصر به فرد برای ساخت محصولات خود استفاده می کنند. کابل افشان 2 در 6 پروژه های ساختمان سازی شهری، پروژه های صنعتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

این کابل مقاومت مناسبی در برابر گرما داشته و با توجه به خاصیت انعطاف پذیری خود می تواند در بخش های مختلفی از سازه به کار گرفته شود. در کنار موارد فوق، می توانید از کابل های فوق برای ورودی وسایل برقی مختلف نیز استفاده نمایید.

کابل افشان 2 در 6

قیمت کابل افشان 2 در 6 :

قیمت کابل افشان 2 در 6 مانند سایر تجهیزات صنعتی برقی موجود در بازار، وابسته به آپشن ها مختلفی می باشد. مواردی مثل جنس رشته های هادی به کار رفته در کابل، جنس غلاف موجود در کابل، جنس روکش بیرونی، متراژ کابل، برند تولید کننده و … جز مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت این کابل های می باشند.

لازم به ذکر است که مواردی مثل نوسانات نرخ ارز نیز می توانند باعث تغییر قیمت کابل افشان 2 در 6 شوند. در انتها دقت داشته باشید که هنگام خرید این محصول به سراغ برند های با سابقه و با کیفیت موجود در بازار بروید و تا کابل ایده آل و مناسبی تهیه فرمایید. زیرا این کابل ها اغلب به صورت توکار مورد استفاده قرار می گیرند و تعویض آن ها کار بسیار سخت و دشواری می باشد. به همین دلیل در هنگام خرید کابل افشان 2 در 6، باید یک محصول مقاوم و با کیفیت را خریداری نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *