بررسی کابل افشان 3 در 1.5

ما در این مقاله به بررسی کابل افشان 3 در 1.5 می پردازیم و شما را با تمامی نکات مرتبط با آن آشنا می کنیم. کابل افشان 3 در 1.5 یک سیم هادی انتقال انرژی ( جریان برق ) می باشد که ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارد. این کابل امروزه توسط کمپانی ها و شرکت های مختلفی در داخل و خارج از ایران تولید می شود که هر یک از ان ها دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی می باشند.

اما این مدل از کابل های برق به طور کلی دارای ویژگی های مشترکی می باشند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم. کابل افشان 3 در 1.5 با کمک رشته های افشان با قطر ها مشخص و همسان تولید می شود که تمامی رشته های موجود در آن، هادی جریان برق می باشند. این کابل امروزه در لیست سیم های کاربردی و پرکاربرد صنعتی و … قرار گرفته است. برای اشنایی بیشتر با این محصول در ادامه همراه ما باشید.

کابل افشان 3 در 1.5

بررسی مشخصات کابل افشان 3 در 1.5

در این بخش از مقاله به بررسی مشخصات کلی کابل افشان 3 در 1.5 می پردازیم و تمامی ان ها را به صورت کاملا مجزا و تفکیک شده بررسی خواهیم کرد.

  تعداد رشته و سطح مقطع سیم :

امروزه شما می توانید مشخصاتی مثل تعداد رشته های هادی به کار رفته در کابل و قطر سطح مقطع آن را از روی اسم محصولات حدس بزنید. زیرا در حال حاضر بسیاری از کابل های انتقال دهنده جریان موجود در بازار با این مشخصات نامگذاری می شوند. به عنوان مثال کابل افشان 3 در 1.5 دارای سطح مقطعی برابر با ۱.۵ میلی متر می باشد. همچنین از سه عدد سیم افشان درون آن استفاده شده است.

  جنس رشته های هادی :

برای ساخت کابل افشان 3 در 1.5 از رشته های هدایت کننده مسی استفاده می شود. سیم های به کار رفته در این نوع کابل ها دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی می باشند. به عنوان مثال سیم های موجود در کابل افشان 3 در 1.5 دارای قابلیت انعطاف پذیری می باشند. لازم به ذکر است که امروزه سیم های هادی به کار رفته در این کابل ها را در ۵ کلاس مختلف تولید می کنند.

  عایق به کار رفته بر روی کابل افشان 3 در 1.5 :

پوشش عایق به کار رفته بر روی کابل افشان 3 در 1.5، یکی از مهم ترین بخش های این محصول می باشند. این عایق دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد. به طوری که استفاده از کابل افشان 3 در 1.5 بدون این روکش عایق امکان پذیر نخواهد بود. امروزه اغلب برند های تولید کننده این کابل ها از روکش هایی با ضخامت حدود ۰.۷ میلی متر برای برای پوشش ایشان استفاده می کنند. روکش های به کار گرفته شده برای ساخت این محصولات نیز اغلب از جنس پی وی سی می باشد.

  غلاف :

غلاف، یکی دیگر از بخش های تشکیل دهنده کابل افشان 3 در 1.5 می باشد که بر روی کابل قرار می گیرد. این بخش از سیم ها معمولا از جنس ورق های گالوانیزه ساخته می شوند. البته لازم به ذکر است که استفاده کردن از غلاف یا عدم استفاده از آن مثل جنس غلاف به کار گرفته شده، وابسته به برند و کمپانی تولید کننده محصول می باشد. غلاف در واقع بخش زیرین روکش های پلاستیکی سیم می باشد که بر روی رشته های هادی قرار گرفته است.

  مقاومت کابل افشان 3 در 1.5 :

مقاومت این کابل همانند سایر قابل های انتقال دهنده انرژی در دمای ۲۰ درجه سانتی گراد سنجیده می شود. مقاومت این کابل ها وابسته به رشته های هادی به کار رفته درون آن ها دارد و بخش های دیگری مثل روکش عایق و … نمی توانند تاثیری بر روی مقاومت داشته باشند. در حال حاضر مقاومت کابل افشان 3 در 1.5 با سیم های مسی افشان، برابر با ۱۳.۳ اهم در هر کیلومتر می باشد. لازم به ذکر است که مقاومت تمامی کابل ها در شرایط استاندارد و مشابه با یکدیگر سنجیده می شود.

  وزن کابل :

وزن، یکی دیگر از مشخصات اصلی و مهم کابل های برق می باشد. این ویژگی برای اغلب مصرف کنندگان به ویژه افرادی که در حوزه های صنعتی فعالیت می کنند، بسیار مهم می باشد. وزن کابل های برق با معیار کیلوگرم بر کیلومتر سنجیده می شود. وزن کابل افشان 3 در 1.5 برابر با حدود ۱۰۲ کیلوگرم برای هر کیلومتر می باشد. دقت داشته باشد که قطر، جنس و .. روکش عایق و برخی عوامل دیگر می توانند بر روی وزن نهایی کابل تاثیر گذار باشند.

  ولتاژ نامی کابل افشان 3 در 1.5 :

ولتاژ نامی یکی دیگر از مشخصات کاربردی و مهم یک کابل برق می باشد. ولتاژ نامی این کابل برابر با 300/500 ولت می باشد.

  انعطاف پذیری :

انعطاف پذیری، در لیست قابلیت های کابل های افشان 3 در 1.5 قرار می گیرد. این قابلیت به شما اجازه می دهد تا از این محصول در مسیر هایی که نیاز به خم کردن کابل و … دارید استفاده نمایید. ویژگی انعطاف پذیری سبب افزایش میزان مصرف این کابل ها در بین متقاضیان شده است.

قیمت کابل افشان 3 در 1.5

قیمت، یکی از آپشن های بسیار مهم در هنگام خرید کابل های برق می باشد. این ویژگی وابسته به عوامل گوناگونی بوده و آپشن های مختلفی بر روی آن تاثیر میگذارند. از سری مهمترین آپشن های تاثیرگذار بر روی قیمت کابل افشان 3 در 1.5 می توان به برند تولید کننده، کیفیت ساخت، متراژ و … اشاره کرد. البته لازم به ذکر است که نوسانات نرخ ارز نیز می تواند تاثیر چشمگیری بر روی قیمت این کابل و سایر کابل های برق داشته باشد. در نتیجه در زمان خرید این محصول باید به سراغ برند های معتبر رفته و استعلام قیمت آن را به صورت روزانه دریافت نمایید.

در انتها امیدواریم تمام اطلاعات و نکات مورد نیاز خود در زمینه محصول فوق را به طور کامل، به دست اورده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *