بررسی تخصصی کابل افشان ۳ در 10

کابل افشان ۳ در 10 دارای سه رشته سیم با سطح مقطع ۱۰ میلی متر مربع است. سطح مقطع یک کابل در واقع معادل مساحت دایره مانند هر یک از رشته های کابل است. این کابل جهت تغذیه تجهیزات مختلف سه فاز مانند الکتروموتورها به کار می رود. در این مقاله به صورت تخصصی به بررسی کابل افشان ۳ در 10  و انواع مدلهای مختلف آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 انواع کابل افشان ۳ در 10

این نوع کابل در دو نوع افشان و سنگین وجود دارد. کابل افشان ۳ در 10 دارای ولتاژ نامی بین ۴۵۰ تا ۷۵۰ ولت می باشد. نوع مفتولی آن بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ ولت را می‌تواند عبور دهد.

ویژگی‌های کابل افشان ۳ در 10

این کابل طبق استاندارد جهانی CENELEC HD 21.5 و استاندارد ملی ISIRI (607)71C تولید می شود. این کابل طبق استاندارد DIN/VDE آلمان دارای کد شناسه NYMHY می‌باشد. شناسه این کابل در استاندارد همگن اروپا H07VV-F است. ولتاژ اسمی این کابل بین ۴۵۰ تا ۷۵۰ ولت می باشد. رسانای استفاده شده در این نوع کابل مس آنیل شده کلاس ۵ می باشد.  مقاومت این کابل در دمای 20 درجه سانتی گراد ۱.۹۱ اهم بر کیلومتر است. عایق، روکش و فیلر این کار همه از جنس پی وی سی هستند. روکش نهایی به رنگ مشکی در بازار وجود دارد. این کابل حداکثر در دمای ۷۰ درجه سانتیگراد قابل نصب می باشد.

قطر کابل افشان ۳ در 10  حدود 4/16 میلی متر است. مس به کار رفته در این کابل افشان ۲۶۷ گرم بر متر است. وزن کلی آن ۵۳۵ گرم بر متر می‌باشد. از کاربردهای کابل افشان ۳ در 10 برق رسانی به انواع تابلوها، الکتروموتورها تجهیزات کارگاهی و صنعتی می باشد.

کابل افشان ۳ در 10

 آشنایی با کابل ۳ در 10 مفتولی

این کابل طبق استاندارد جهانیIEC 60502-1  و استاندارد ملی 1-3569 تولید می‌شود. کد مشخصه این کابل  NYY-O   یا NYY-J است. ولتاژ اسمی آن بین 6/0 تا 1 کیلو ولت می باشد. هادی به کار رفته در این نوع کابل مس آنیل شده مفتولی کلاس ۱ می باشد. مقاومت هادی این کابل مفتولی 83/1 اهم بر کیلومتر است. عایق به کار رفته در این نوع کابل آمیزه ترموپلاستیک پی وی سی می باشد.

فیلر آن از جنس پی وی سی اکسترود شده است. روکش آن از جنس پی وی سی و به رنگ مشکی می باشد. حداکثر دمای مجاز برای نصب این نوع کابل ۷۰ درجه سانتیگراد است. قطر این کابل مفتولی 6/17 میلی‌متر می‌باشد. وزن مس به کار رفته در این کابل ۲۶۷ گرم و وزن نهایی این کابل ۵۹۶ گرم بر متر می باشد. کاربرد نوع مفتولی کابل 3 در 10 تامین برق برای انواع دستگاه ها است. همچنین این نوع کابل قابل نصب در زیر خاک می باشد.

 میزان جریان عبوری از کابل ۳ در 10 مسی

در دمای نصب ۳۰ درجه سانتیگراد حداکثر جریان مجاز این کابل ۶۱ آمپر می باشد. این کابل برای نصب در زیر زمین در دمای ۱۵ درجه سانتیگراد توانایی عبور جریانی تا حداکثر ۷۷ آمپر را دارد. طبق جدول زیر هنگام نصب کابل ۳ در ۱۰ مفتولی در زیر زمین حداکثر آمپر مجاز این کابل به شرح زیر است:

مسافت جریان مجاز
100 متر 50 آمپر
150 متر 33 آمپر
200 متر 25 آمپر
250 متر 20 آمپر
300 متر 16 آمپر

 

آشنایی با کابل افشان ۳ در 10 سنگین

کابل افشان ۳ در 10 سنگین با روکش پی وی سی یکی از مدل کابلهای نوع NYMHY می باشد. نقش اصلی را در یک کابل هادی مسی یا در واقع رسانای آن بازی می کند. رسانای به کار رفته در کابل می‌تواند از جنس آلومینیوم، مس، نقره، طلا، قلع، سرب و غیره باشد. رایج ترین نوع رسانای به کار رفته در تولید کابل مس می باشد. این فلز با داشتن هدایت الکتریکی و حرارتی بالا به عنوان رایج‌ترین نوع هادی در سیم و کابل به کار می‌رود. این کابل پنج لایه دارد. لایه‌های این نوع کابل شامل هادی مسی، هادی چند رشته، عایق، غلاف و روکش پی وی سی می باشد.

کابل افشان ۳ در 10

ویژگی های کابل افشان ۳ در 10 سنگین

اگر بخواهید از یک کابل به درستی استفاده کنید و هنگام نصب آن با مشکل مواجه نشوید باید درباره آن اطلاعات کاملی داشته باشید. هادی این نوع کابل افشان ۳ در 10 سنگین از نوع مسی قابل انعطاف و کلاس ۵ می باشد. عایق و روکش آن آن از جنس پی وی سی است. جنس پی وی سی یک نوع عایق گرمانرم محسوب می‌شود.

این کابل دارای استانداردهای ISIRI 607-6  و IEC 60227-6  می باشد که طبق آنها تولید و عرضه می‌شود. ولتاژ نامی در نظر گرفته شده برای این کابل معادل ۴۵۰ تا ۷۵۰ ولت می باشد. این کابل از سه رشته سیم با سطح مقطع ۱۰ میلی متر مربع تولید شده است.

هادی به کار رفته در این کابل افشان ۳ در 10  سنگین دارای ضخامتی برابر با یک میلی متر می باشد. ضخامت عایق در اثر حفاظتی آن از کابل تأثیر مستقیم دارد. عایق به کار رفته بر روی این کابل یک میلی متر ضخامت دارد. غلاف به کار رفته برای هادی نیز ضخامتی برابر با 3/1  میلی‌ متر دارد. قطر خارجی این کابل افشان سنگین 6/16 میلی‌متر است. مقاومت رسانای این کابل در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد ۱.۹۱ اهم بر کیلومتر است. وزن تقریبی این کابل ۴۶۸ کیلوگرم برآورد شده است.

قیمت کابل افشان ۳ در 10

انواع مختلف کابل افشان ۳ در 10 از نوع مسی سبک، سنگین و مفتولی قیمت گذاری های متعددی دارد. برای کسب اطلاعات از قیمت این محصول مشتریان گرامی می توانند با مراجعه به وب سایت شرکت با کارشناسان ما مشاوره انجام دهند. سپس ضمن انتخاب کابل برق مناسب نسبت به خرید آسان در کمترین زمان ممکن اقدام نمایند. در وب سایت مجموعه لیست کاملی از سیم و کابل ها به صورت دسته بندی های تخصصی ارائه گردیده است. مشتریان می توانند با بررسی سایت به تجزیه تحلیل انواع سیم و کابل بپردازند. کابل های ارائه شده در سایت از نظر جنس مس به کار رفته در نهایت خلوص می‌باشند و به صورت استاندارد و مرغوب به مشتریان ارائه می گردند.

کابل افشان 10*3

از آنجایی که بخش اعظم کابل افشان ۳ در 10  از جنس مس تشکیل شده است و قیمت این فلز نسبت به گرانول پی وی سی بسیار بالاتر است. بنابراین قیمت کابل بر اساس بالا رفتن قیمت مس تغییر پیدا می‌کند. قیمت هر دو نوع کابل 3 در 10 چه افشان و چه مفتولی نزدیک به هم است. قیمت کابل مفتولی گاهی بیشتر از کابل افشان مسی می باشد. جهت استعلام قیمت بهتر است با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید و بر اساس سطح کیفیت، نوع کابل و متراژ مورد نظر مشاوره انجام دهید.

جمع بندی نهایی

کابل افشان ۳ در 10 جهت تامین برق برای انواع دستگاه ها کاربرد دارد. همچنین نوع مفتولی این کابل قابلیت نصب در زیر خاک را دارد. کاربرد نوع افشان آن برق رسانی به انواع تابلوها، الکتروموتورها تجهیزات کارگاهی و صنعتی می باشد. این نوع کابل دارای ولتاژ نامی بین 450 تا 750 ولت است. جزء دسته بندی کابل های سنگین افشان قرار می گیرد. این کابل دارای سه رشته سیم با سطح مقطع 10 میلی متر مربع است و برای تغذیه دستگاه هایی که نیاز به برق سه فاز دارند کاربرد دارد. با بررسی سایت می توانید سایر کابل ها با سطح مقطع های متفاوت را بررسی و مقایسه نمایید.

 

کابل افشان ۳ در 10

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *