بررسی مشخصات کابل افشان 3 در 2/5

کابل افشان 3 در 2/5 مانند سایر کابل های فشان دارای مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد و مخصوص به خود می باشد. ویژگی ها و مشخصات یک کابل می توانند دلیل کاربرد و محل مصرف ان را تعیین نمایند. کابل های افشان 3 در 25 امروزه در لیست کابل های افشان پرکاربرد قرار دارند که در حوزه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. ما در این مقاله به بررسی این نوع کابل ها پرداخته و شما را با تمام مشخصات فنی آن ها آشنا خواهیم کرد. در نتیجه برای آشنایی بیشتر با این محصولات، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید

ولتاژ نامی : یک کابل افشان 3 در 2.5 به طور معمول می تواند ولتاژ نامی تا حدود ۱ الی ۰.۶ کیلو وات را تحمل نماید. به این نکته دقت داشته باشید که ساختار و ساختمان درونی کابل های برق تولید شده توسط کمپانی های مختلف با یکدیگر متفاوت می باشند. به همین دلیل ولتاژ نامی قابل تحمل کابل های افشان 3 در 25 موجود در بازار نیز، تفاوت های اندکی با یکدیگر دارند. در نتیجه به شما توصیه می کنیم در زمان خرید این محصولات، به برند ولتاژ نامی ارائه شده توسط برند محصول دقت داشته باشید.

رشته های رسانا : برای ساخت کابل افشان 3 در 2.5 از رشته های مسی استفاده شده است. رشته های مسی به کار رفته درون این کابل ها در طب فرآیند آنیل شدن ساخته می شوند. رشته های مسی تولید شده طی فرآیند آنیل، انعطاف پذیر و قابلیت کشش بیشتری نسبت به رشته های مسی معمولی تر دارند.

به همین دلیل امروزه برای ساخت اغلب کابل های افشان از این نوع رشته های کمک گرفته می شود. دقت داشته باشید که رشته های مسی افشان به کار رفته در این کابل ها در کلاس ۵ می باشند. کابل های انعطاف پذیر با کلاس ۵ به شما اجازه می دهند تا از آن ها در هر فضایی استفاده نمایید. زیرا قدرت انعطاف پذیری این سیم ها بسیار مناسب و قابل توجه می باشد.

کابل افشان 3 در 2/5

روکش کابل افشان 3 در 2/5 :

همانطور که میدانید امروزه اکثر کابل های افشان موجود در بازار از عایق های پی وی سی پشتیبانی می کنند.  کابل افشان 3 در 2.5 نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. امروزه برای ساخت این نوع کابل ها اغلب از روکش های ساخته شده از جنس PVC استفاده می شود. این روکش ها معمولا قطری برابر با ۱.۲ الی ۱.۸ میلی متر دارند. کارخانه تولید کننده کابل می تواند بر روی قطر روکش پی وی سی به کار رفته بر روی ان تاثیرگذار باشد. اما به طور کلی استفاده از این روکش ها سبب می شود تا رشته های هادی کابل سالم باقی مانده و استفاده از کابل ها نیز راحت تر شود.

قطر و ابعاد :‌

در بخش قبلی مقاله به قطر روکش عایق به کار رفته در کابل افشان 3 در 2.5 اشاره کردیم. اما این نوع کابل ها دارای بخش های دیگری نیز می باشند که در این قسمت به بررسی سطح مقطع و قطر آنها خواهیم پرداخت. همانطور که نام این محصول می توان حدس زد، سطح مقطع کلی این ابل برابر با ۵ میلی متر مربع می باشد و از ۳ رشته سیم افشان تشکیل شده است. هر یک از ۳ رشته به کار رفته در این کابل ها به تنهایی دارای ۱۹۳ رشته هادی می باشند. قطر هر یک از این رشته ها معال ۰.۴ میلی متر خواهد بود.

مقاومت کابل :

افراد فعال در حوزه برق می دانند که افزایش سطح یک کابل سبب کاهش مقاومت آن می شود. سطح مقطع کابل افشان 3 در 2.5 نیز همانند سایر کابل های افشان برابر با جمع سطح مقطع تمامی رشته های هادی به کار رفته در آن می باشد. به طور کلی مقاومت یک کابل افشان 3 در 2.5 برابر با ۰۷۸ اهم در هر کیلومتر می باشد.

اما دقت داشته باشید که علاوه سطح مقطع، پارامتر های متفاوت دیگری نیز بر روی این ویژگی تاثیرگذار خواهند بود. به عنوان مثال مقاومت اعلام شده در این بخش برای دما ۲۰ درجه سانتی گراد می باشد و ممکن است با نوسانات دما، شاهد تغییر در مقاومت کابل باشیم.

کابل افشان 3 در 2/5

وزن کابل :

وزن کابل، یکی دیگر از مشخصات فنی تمامی کابل های افشان ی باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است. وزن یک کابل می تواند بر روی محل استفاده و حتی نوع کاربرد آن تاثیر گذار باشد. یک کابل افشان 3 در 2.5 در هر کیلومتر، وزنی معادل ۱۲۷۵ کیلوگرم خواهد داشت. اما دقت داشته باشید که وزن کابل نیز جز آپشن های وابسته به برند تولید کننده می باشد. یعنی در حال حاضر وزن کابل های تولید شده توسط برند های مختلف با یکدیگر یکسان نمی باشد.

قیمت کابل افشان 3 در 2/5 :

قیمت کابل های افشان 3 در 25 مانند سایر تجهیزات برقی صنعتی و خانگی، وابسته به عوامل و پارامتر های گوناگونی می باشد. در این بخش از مقاله به بررسی عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت این محصولات خواهیم پرداخت.

نوسانات نرخ ارز  نوسانات نرخ ارز یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت کابل افشان 3 در 2.5 می باشد. این وسانات نه تنها بر روی قیمت این نوع کابل ها بلکه بر روی قیمت سایر تجهیزات نیز تاثیر قابل توجهی می گذارند. به طور کلی به شما توصیه می کنیم در زمان خرید این محصولات، توجه ویژه ای به نوسانات نرخ ارز داشته باشید.

کارخانه یا بردن تولید کننده یکی دیگر از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت کابل افشان 3 در 2.5 می باشد. همانطور که می دانید امروزه برند های داخلی و خارجی بسیار زیادی در زمینه تولید تجهیزات برقی فعالیت می کنند. لازم به ذکر است که کیفیت، قیمت و … تمامی این برند ها با یکدیگر متفاوت می باشد. در نتیجه به شما توصیه می کنیم در زمان خرید این محصولات، توجه ویژه ای به برند تولید کننده آن ها داشته باشید.

در انتها امیدواریم اطلاعات مناسبی در زمینه کابل افشان مورد نظر خود به دست اورده باشید.

 

کابل افشان 3 در 2/5

کابل افشان 3 در 2/5

کابل افشان 3 در 2/5 کابل افشان 3 در 2/5 کابل افشان 3 در 2/5 کابل افشان 3 در 2/5 کابل افشان 3 در 2/5 کابل افشان 3 در 2/5 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *