کابل افشان 3 در 4

کابل افشان 3 در 4 به دلیل مشخصات فنی خاص و منحصر به فردی که دارد، امروزه به یکی از پرکاربرد ترین کابل های افشان بازار تبدیل شده است. این کابل افشان امروزه در حوزه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. آشنایی با مشخصات فنی یک کابل به شما کمک می کند تا بتوانید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید. ما در این مقاله به بررسی تمام مشخصات فنی مهم کابل افشان 3 در 4 می پردازیم.

در نتیجه برای آشنایی بیشتر با این محصول و تمام نکات مهم مرتبط با آن، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

کابل افشان 3 در 4

بررسی مشخصات فنی کابل :

در این بخش از مقاله به بررسی مشخصات فنی کابل کابل افشان 3 در 4 می پردازیم. از سری مهمترین مشخصات فنی یک کابل برق می توان رشته های به کار رفته در آن، انعطاف پذیری، مقاومت، نوع و جنس روکش به کار رفته بر روی آن، عایق موجود در اطراف کابل های هادی و … اشاره کرد. ما در بخش های بعدی مقاله به طور کامل، تمامی آپشن های فوق را بررسی می کنیم.

رشته های هادی به کار رفته در کابل افشان 3 در 4 :

رشته های هادی به کار رفته در کابل افشان 3 در 4، مهم ترین بخش این محصول می باشند. تمام عملکرد و بازدهی این محصول وابسته به رشته های هادی موجود در آن می باشد. برای ساخت کابل افشان 3 در 4 از رشته های مسی آنیل شده استفاده می شود.

رشته های مسی آنیل شده به کار رفته در این کابل ها از گروه ۵ می باشند. این مدل سیم های هادی قابلیت انعطاف پذیری مناسبی می باشند. دلیل اصلی پر کاربرد بودن سیم های افشان ساخته با کمک رشته های هادی آنیل شده، همین انعطاف پذیری مناسب و قابل توجه ایشان می باشد.

روکش سیم :

روکش به کار رفته بر روی کابل افشان 3 در 4 مانند اغلب سیم های افشار موجود در بازار، از جنس PVC می باشد. قطر این روکش وابسته به برند تولید کننده سیم متغیر می باشد. برخی از کارخانه های تولید کننده این محصولات از مواد اولیه بیشتری برای تولید این روکش ها استفاده می کنند.

به همین دلیل قطر نهایی روکش عایق محصولات ایشان نیز بیشتر می باشد. اما به طور کلی قطر روکش یک کابل افشان 3 در 4 برابر با حدود ۰.۱ میلی متر می باشد. دقت داشته باشید که قطر عایق اطراف رشته های هادی با روکش کلی دور سیم متفاوت است. در ادامه مشخصات عایق به کار رفته در رشته های هادی مسی را نیز بررسی خواهیم کرد.

ضخامت و قطر بخش های مختلف کابل افشان 3 در 4 :

قطر و ضخامت کابل های برق، جز مهم ترین مشخصه های فنی آن ها می باشند. به طوری که کاربرد، مهم مصرف و … این محصولات وابسته به قطر و ضخامت ایشان تعیین می شود. همانطور که از نام این محصول می توان حدس زد، درون کابل افشان 3 در 4 از سه عدد رشته با سطح مقطع معادل ۴ میلی متر مربع استفاده شده است.

دقت داشته باشید که سطح مقطع کلی این سیم بیشتر از مجموعه این سه سطح مقطع می باشد .زیرا مواردی همچون عایق های دور رشته های هادی، روکش بیرونی و … نیز به آن ها اضافه شده و سطح مقطع کلی را افزایش می دهند. قطر خارجی کابل افشان 3 در 4 به طور میانگین برابر با حدود ۱۱.۲ میلی متر می باشد. اما لازم به ذکر است که این عدد ممکن است با نوسانات بسیار اندکی رو به رو شود.

مقاومت رشته های هادی :

مقاومت کابل افشان 3 در 4، یکی از مهم ترین مشخصات فنی این محصول می باشد. میزان مقاومت نه تنها در این محصول بلکه در تمام کابل ها و سیم های برق از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. مقاومت می تواند تاثیر بسیار چشمگیری بر روی کارایی، بازدهی و عملکرد یک سیم و کابل برق داشته باشد.

به همین دلیل این پارامتر یکی از مهم ترین مواردی است که در هنگام خرید کابل افشان 3 در 4 باید به آن دقت داشته باشد. مقاومت کابل افشان 3 در 4 به طور میانگین برای هر کیلومتر از این سیم برابر با حدود ۴.۹۵ اهم در کیلومتر می باشد. دقت داشته باشید که این عدد برای دمای حدود ۲۰ درجه سانتی گراد می باشد. نوسانات دما و سرد یا گرم شدن هوا می تواند تاثیر نسبتا قابل توجهی بر روی مقاومت سیم بگذارد.

کابل افشان 3 در 4

عایق به کار رفته در کابل افشان 3 در 4 :

عایق به کار رفته بر روی رشته های هادی مسی، یکی دیگر از بخش های مهم کابل افشان 3 در 4 می باشد. لازم به ذکر است که این بخش به طور کامل با روکش بیرونی و کلی اطراف سیم متفاوت است. این عایق دور تا دور تمامی رشته های هادی موجود در سیم وجود دارد. عایق موجود در کابل سبب جلوگیری اتصال بین سه رشته ی موجود در کابل می شود.

قطر عایق به کار رفته در اطراف رشته های مسی و هادی موجود در این کابل به طور میانگین برابر با حدود ۰.۷ میلی متر می باشد. این آپشن نیز وابسته به برند تولید کننده کابل بوده و می تواند دچار نوسان شود.

قیمت  کابل افشان 3 در 4 :

قیمت کابل افشان 3 در 4 مانند سایر تجهیزات برقی و الکتریکی موجود در بازار همواره با تغییر و نوسان رو به رو بوده است. فاکتور ها و پارامتر های متنوعی می توانند بر روی قیمت نهایی این محصول تاثیر داشته باشند. به عنوان مثال محصولات تولید شده توسط برخی برند های مشهور موجود در بازار، قیمت بیشتری نسبت به محصولات برند های معمولی تر دارند.

دقت داشته باشید که خرید از برند های مشهور و پرطرفدار همواره به معنی خرید یک محصول با کیفیت و ایمن نمی باشد. در کنار آپشن فوق، مواردی همچون نوسانات نرخ ارز، کیفیت ساخت سیم، متراژ و طول سیم، جنس متریال به کار رفته در سیم و … نیز می توانند بر روی قیمت نهایی کابل افشان 3 در 4 تاثیر گذار باشند.

کابل افشان 3 در 4

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *