کاربرد سیم و کابل جوشکاری

سیم و کابل جوشکاری از پرکاربردترین وسایل جوشکاری می‌باشند که از آن‌ها برای کارهای جوشکاری استفاده می‌شود. وجود سیم و کابل برای جوشکاری ضروری است و می‌توانید به کمک آن‌ها و سایر وسایل جوشکاری، کار خود را انجام دهید.

در این مقاله می‌خواهیم شما را با سیم و کابل جوشکاری آشنا کنیم سپس در مورد ویژگی‌ها و کاربردهای آن‌ها هم صحبت خواهیم کرد و بعد از آن شما را با فروشگاه سیمند کابل آشنا خواهیم کرد که یک فروشگاه معتبر در زمینه فروش سیم و کابل و … می‌باشد.

سیم و کابل جوشکاری را می‌توانید از جاهای مختلفی تهیه کنید اما بهتر است آن‌ها را از مراکز معتبری مانند فروشگاه سیمند کابل خریداری نمایید.

کابل جوشکاری

 

کابل جوشکاری

کابل جوشکاری یک سیم قابل حمل و دارای هادی است که در اندازه‌های گوناگونی ساخته شده است.

کابل جوشکاری انعطاف پذیری خوبی دارد و انعطاف پذیری آن نسبت به سیم و کابل برق بهتر است.

این کابل‌ها مقاومت بسیار بالایی دارند به این صورت که در برابر آب، چربی، بریدگی، سایش و پارگی مقاوم هستند و هیچ گونه آسیبی نمی‌بینند. با توجه به به انعطاف پذیری و مقاومت بالایی که این کابل‌ها دارند ، می‌توان از آن‌ها برای نصب‌هایی که در هوای سرد انجام می‌گیرد استفاده کرد.

سیم و کابل جوشکاری کاربردهای فراوانی  دارند و در کارهای گوناگونی از آن‌ها استفاده می‌شود. به طور مثال در ساخت کشی، ساخت اتومبیل و سایر کارهایی که نیاز به جوشکاری دارند.

کابل جوشکاری یک کابل ثانویه در برابر ولتاژ برای ابزار جوشکاری است و می‌توان از آن به عنوان کابل برق متصل به ژنراتورها و ماشین آلات صنعتی استفاده کرد.

 

جوشکاری

 

 

به طور مثال ابزارهای جوشکاری که برای قوس الکتریکی استفاده می‌شوند، به دو کابل جدا برای کار خود نیاز دارند:

 1. یک کابل به عنوان منبع اصلی برق دستگاه استفاده شود.
 2. کابل دیگر برای تامین منبع برق ثانویه دستگاه استفاده ‌شود.

ممکن است کابل جوشکاری ژنراتور را تامین نکند اما وجود آن برای الکترود لازم است.

سیم و کابل جوشکاری نقش بسیار مهمی در فرآیند جوشکاری دارند که باید به آن توجه کنید.

ویژگی‌های کابل جوشکاری

سیم و کابل جوشکاری ویژگی‌های زیادی دارند که به صورت جداگانه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. برخی از ویژگی‌های کابل جوشکاری به صورت زیر می‌باشد:

 • مهم‌ترین وسیله برای انجام جوشکاری می‌باشد.
 • کابل جوشکاری در انواع گوناگونی ساخته می‌شود که هر کدام کارایی خاص خود را دارند.
 • کابل جوشکاری را می‌توان به عنوان زیرمجموعه‌ای از کابل برق در نظر گرفت.
 • مناسب برای منبع تغذیه‌هایی که ولتاژ آن‌ها کمتر از 600 ولت است.
 • از کابل جوشکاری برای برنامه‌ها و کارهای دریایی هم می‌توان استفاده کرد فقط کافیست عایق در برابر آب و روغن مقاوم باشد.
 • کابل جوشکاری فاکتورهای مهمی را مانند: توان خروجی جوشکار، چرخه کار و طول مدار را در نظر می‌گیرد.

هنگام تهیه سیم و کابل جوشکاری باید به کیفیت آن بسیار دقت کنید. به طور مثال سعی کنید یک کابل جوشکاری با کیفیت تهیه کنید که بتوانید کارهای جوشکاری را زودتر انجام دهید و ایمنی کار را بالا ببرید. برای این منظور بهتر است به فروشگاه سیمند کابل مراجعه نمایید که تخصص آن‌ها در زمینه تولید سیم و کابل می‌باشد و بهترین سیم و کابل جوشکاری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

سیم جوشکاری

توجه به این نکته هم حائز اهمیت است که هنگام استفاده از کابل جوشکاری باید اقدامات ایمنی را انجام دهید که بتوانید از هرگونه آسیب و مشکل جلوگیری کنید. بهتر است کابل‌ها را مرتبا بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ نقصی در آن‌ها وجود ندارد.

اگر کابل جوشکاری آسیب دیده است، در صورتی که در فاصله سه فوت الکترود باشد می‌توانید آن را تعویض کنید.

سیم جوشکاری

همانطور که گفته شد سیم و کابل جوشکاری دو عنصر مهم در جوشکاری به شمار می‌روند که وجود آن‌ها برای جوشکاری الزامی است.

جوشکاری یا ادغام قطعه‌های فلزی به یک سیم جوشکاری نیاز دارد که برای اتصال این قطعات باید آن را آتش زد. به این صورت که در فرآیند جوشکاری، سیم جوشکاری از طریق فشرده سازی یا چکش در اثر گرما نرم می‌شود.

توجه داشته باشید که سیم جوشکاری در انواع گوناگونی ساخته شده است که انتخاب آن به نوع کار شما بستگی دارد و هر سیم جوش را برای کار خاصی ساخته‌اند. اگر به این نکته دقت نداشته باشید و از سیم‌های نامناسب استفاده کنید، سیم مورد نظر می‌سوزد و امکان جوشکاری برای شما وجود ندارد.

بهترین گزینه برای خرید سیم جوشکاری، مراجعه به فروشگاه معتبر سیمند کابل می‌باشد که بهترین و با کیفیت ترین سیم‌ و کابل جوشکاری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

انواع سیم جوشکاری

همانطور که گفته شد سیم‌های جوشکاری در انواع گوناگونی ساخته شده‌اند که به شرح زیر می‌باشند:

 1. سیم GMAW جامد:

از این نوع سیم جوشکاری برای جوشکاری فلز‌ها توسط گاز بی اثر استفاده می‌شود. بهترین سیم برای کار بر روی ورق‌های فلزی است زیرا جوش‌های صاف و زیبایی ایجاد می‌کند.

توجه داشته باشید که در این نوع جوشکاری از گاز محافظ استفاده می‌شود، این گاز محافظ را نباید در معرض باد قرار دهید زیرا در این صورت محصول نهایی شما مطلوب نخواهد بود.

نتیجه‌ی این جوشکاری  به ترکیب شیمیایی سیم و نوع گاز محافظ بستگی دارد.

از این نوع سیم جوشکاری برای صفحه انفجار، جوشکاری‌هایی که خارج از موقعیت انجام می‌شوند و سایر عملکردهای پس از جوشکاری استفاده می‌شود.

با داشتن سیم و کابل جوشکاری مقاوم و باکیفیت می‌توانید یک جوشکاری حرفه‌ای و تمیز داشته باشید.

 1. سیم فلزی:

این نوع سیم هم مانند سیم GMAW جامد جوش‌های صاف و تمیزی تولید می‌کند و عملکرد آن‌ها مشابه یکدیگر است.

این نوع سیم جوشکاری کاربردهای زیادی دارد و از آن برای کارهایی با مقاومت بالا و کم آلیاژ استفاده می‌شود.

 1. سیم FCAW:

سیم FCAW یا محافظ گاز از عوامل شار و اکسید کننده ایجاد شده است. با تغییر دادن این مواد می‌توانید یک جوش با کیفیت داشته باشید. از این نوع سیم جوشکاری برای جوشکاری‌های خارج از موقعیت استفاده می‌شود.

این نوع سیم جوشکاری نسبت به سیم‌های دیگر مقاوم‌تر است و می‌تواند شرایط سخت‌تری را تحمل کند.

فروشگاه اینترنتی سیمند کابل

فروشگاه اینترنتی سیمند کابل یک  فروشگاه اینترنتی معتبر است که در زمینه تولید سیم و کابل فعالیت می‌کند و با مراجعه به آن می‌توانید محصول مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنید و سفارش دهید.یا اینکه با مراجعه به نمایشگاه دائمی سیمند کابل به صورت حضوری محصول مد نظر سفارش دهید.

سیم و کابل جوشکاری از مهم ترین وسایل جوشکاری هستند که کیفیت آن‌ها بسیار مهم است. برای اینکه سیم و کابل جوشکاری با کیفیتی داشته باشید باید به مراکز معتبر و محبوب مراجعه کنید که فروشگاه سیمند کابل یکی از این مراکز معتبر است که جنس‌های آن در کیفیت و کارایی حرف اول را می‌زنند.

با توجه به پیشرفت علم و اینترنت امروزه به راحتی می‌توانید بدون مراجعه حضوری و به صورت اینترنتی لوازم مورد نظر خود را سفارش دهید و آن‌ها را درب منزل تحویل بگیرید.

خرید اینترنتی یک خرید بدون واسطه و راحت است که می‌توانید از آن بهره مند شوید و کالاهای اصلی را با بهترین قیمت تهیه کنید.

محصول سیمند کابل

فروشگاه اینترنتی سیمند کابل طیف وسیعی از محصولات با کیفیت را در  پایین ترین قیمت در اختیار مشتریان گرامی قرار می‌دهد و همین موضوع باعث شده است که این فروشگاه یکی از بهترین فروشگاه‌های موجود در بازار باشد.

سیم و کابل محصولات مهمی هستند که باید در بالاترین کیفیت ممکن ساخته شوند که بتوانند پاسخگوی نیازهای مشتریان باشند پس با خیالی آسوده می‌توانید از فروشگاه سیمند کابل خرید کنید و از کیفیت محصولاتش مطمئن باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *