برگزاری جلسه صمت و توانیر جهت مصرف برق به گزارش سندیکای صنعت برق ایران، نشست مشترک مدیران صنعت برق و وزارت صمت ‏‎با هدف تامین برق پایدار صنایع کشور در زمان اوج بار فصل گرما برگزار شد. در این نشست که عصر روز گذشته (دوشنبه، 9 خرداد) برگزار شد، مدیرعامل شرکت توانیر از تشکیل کار گروه‌های مشترک کاری بین شرکت‌های برق و سازمان‌های صمت استانی برای تامین پایدار برق صنایع خبر داد و گفت: دستورالعمل‌های مشترکی برای آرایش و پیرایش مدیریت مصرف، تدوین و تعریف شده است.

آقای آرش کردی افزود: برای تامین برق پایدار صنایع ضروری است که برنامه‌ها به دقت اجرایی شود و صنایعی که برای تعمیرات سالانه یا تعطیلات تابستانی از مدار خارج می‌شوند، باید تا ۹۰ درصد بار مصرفی خود را کاهش دهند.

وی بیان داشت: همکاری دو وزارتخانه برای گذر از اوج مصرف برق تاکنون بی نظیر بوده است.

مدیرعامل شرکت توانیر افزود: روز‌های شنبه و یکشنبه ۱۴ و ۱۵ خرداد برنامه‌های مدون شده تمام شرکت‌های برق در سراسر کشور را برای گذر از اوج مصرف مرور می‌کنیم و از ساعت صفر روز ۱۶ خرداد طرح راهبری گذر از اوج مصرف برق به مدت ۳ ماه تا ۱۵ شهریور اجرا خواهد شد که امیدواریم کاهش محسوسی در مصرف برق در مقایسه با مدت مشابه پارسال داشته باشیم.

وی گفت: بر اساس برنامه ریزی با وزارت صمت، برای ماه نخست این طرح، کاهش ۴ هزار مگاوات، برای ماه دوم ۶ هزار و برای ماه سوم کاهش ۴ هزار مگاواتی برق در نظر گرفته شده است.

آقای کردی افزود: استان‌های فارس، هرمزگان و مرکزی که دارای صنعت آلومینیوم هستند موظف به کاهش ۱۰۰ مگاوات برق، بیش از سایر استان‌ها هستند.

در این نشست همچنین مدیرکل دفتر امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی وزارت صمت با اشاره به آغاز فصل گرما و ضرورت هماهنگی برای تامین برق کشور گفت: برنامه‌های تعیین شده بر اساس نیاز‌های کشور طراحی شده است و امیدواریم این کار‌ها در آرامش و گذر از دوران اوج بار تاثیرگذار باشد.

خانم کتایون نعمت پور افزود: در تدوین برنامه‌ها سعی شده است از ظرفیت‌ها به درستی استفاده شود.

وی اظهار کرد: در این طرح صنایع فولاد، سیمان، مس، آلومینیوم، سرب، روی، کاشی، سرامیک و صنایع موجود در شهرک‌های صنعتی برای کاهش مصرف و جابجائی بار همکاری خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

برگزاری جلسه صمت و توانیر جهت مصرف برق

برگزاری جلسه صمت و توانیر جهت مصرف برق

 

برگزاری جلسه صمت و توانیر جهت مصرف برق برگزاری جلسه صمت و توانیر جهت مصرف برق برگزاری جلسه صمت و توانیر جهت مصرف برق برگزاری جلسه صمت و توانیر جهت مصرف برق برگزاری جلسه صمت و توانیر جهت مصرف برق برگزاری جلسه صمت و توانیر جهت مصرف برق

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *