توافق ایران و ترکمنستان برای توسعه همکاری‌های برقی

به گزارش سندیکای صنعت برق ایران، هیئت عالی رتبه وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی معاون آب و آبفای وزیر نیرو به منظور مذاکره در خصوص همکاری‌های ایران و ترکمنستان در حوزه آب و برق و همچنین بررسی نحوه توسعه زمینه‌های همکاری صنعت آب و برق دیروز وارد عشق‌آباد شد.

طبق اعلام وزارت نیرو، این هیئت در این سفر به سرپرستی “محمد جوانبخت” دیدار دوستانه و سازنده‌ای با معاون وزیر انرژی جمهوری ترکمنستان صفروف برگزار کرد. در این دیدار طرفین ضمن ابراز علاقه به گسترش بیش از پیش روابط دو کشور در حوزه برق، مهم‌ترین موانع موجود در این خصوص را بررسی و در مورد راه‌های رفع موانع مذکور به توافقات خوبی دست یافتند.

طرفین در ادامه، راه‌های گسترش تجارت انرژی الکتریکی فی مابین را بررسی و تصمیمات لازم را اتخاذ کردند. همچنین در خصوص گسترش همکاری بخش‌های فنی و مهندسی دو کشور در حوزه برق نیز توافقات خوبی به عمل آمد و مقرر شد هیئت تخصصی وزارت انرژی ترکمنستان به زودی از توانمندی‌های صنعت برق ایران بازدید کرده و زمینه همکاری دو کشور بیش از پیش فراهم شود.

در دیدار دوم هیئت عالی رتبه ایرانی با بایجانف معاون وزارت کشاورزی و منابع آبی ترکمنستان زمینه‌های توسعه همکاری را بررسی کردند. طرفین بر اراده خود مبنی بر همکاری موثر و دوستانه آب‌های مشترک دو کشور تاکید کردند.

در ادامه طرفین با تشکیل کمیته عالی مشترک با حضور مدیران ارشد و متخصصان دو کشور، مسائل و مشکلات فی مابین را به صورت کارشناسی بررسی و راه‌حل‌های طرفین مورد توافق قرار گرفت.

توافق ایران و ترکمنستان برای توسعه همکاری‌های برقی

 

توافق ایران و ترکمنستان برای توسعه همکاری‌های برقی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *