کابل های نصب ثابت سبک

کابل های نصب ثابت سبک به شما این امکان را می دهند تا بتوانید تجهیزات مختلف صنعتی و برقی را به صورت کاملا ایمن و به صورت طولانی مدت به برق متصل کنید. این کابل ها دارای تعداد زیادی لایه هستند و شما می توانید بر اساس میزان ولتاژ مورد نیاز خود و ابعاد محصول، یک نوع از این کابل ها را انتخاب کنید. این مدل کابل ها در اصل از نوع کابل مفتولی به شمار می روند و به نسبت مدل های افشان مقرون به صرفه تر هستند.

کابل تفاوت زیادی با سیم دارد و این موضوع را در هنگام خرید اینگونه محصولات باید توجه کنید. کابل ها تشکیل شده از دو الی چند رشته سیم هستند که هرکدام وظیفه ای را انجام می دهند، اما سیم ها به صورت تک رشته هستند و باید برای استفاده از چند رشته سیم مختلف در کارهای خود استفاده کنید. همچنین کابل ها از نظر طراحی لایه محافظ نیز با سیم ها تفاوت زیادی دارد.

کابل های نصب ثابت سبک

کابل های نصب ثابت سبک تنوع بسیار زیادی دارند و بیشتر در کارهای صنعتی یا برای راه اندازی تجهیزات برقی سنگین استفاده می شوند. این محصولات به دلیل کیفیت بسیار بالای بدنه خود، می توانند در برابر فشار و ضربه مقاومت زیادی داشته باشند و به دلیل وجود یک لایه اضافه محافظ در بخش بیرونی این محصولات، احتمال پارگی یا شکستگی آنها نیز بسیار کاهش پیدا می کند.

روش ساخت کابل های نصب ثابت سبک

بهتر است برای خرید کابل های نصب ثابت سبک از فروشگاه سیم و کابل مجاز در کشور استفاده کنید. خرید و فروش سیم و کابل در این بخش نیازمند دقت زیادی است، زیرا این سیم ها به صورت طولانی مدت وظیفه تامین برق محصولات مختلف شما را انجام می دهند و در صورت انتخاب یک کابل نامناسب یا ارزان قیمت، می تواند سبب صدمه رسیدن به دستگاه شما شود.

این کابل طراحی خاصی دارد و به گونه ای ساخته شده است که می توانید از آن در کارهای مختلف استفاده کنید. یکی از ویژگی هایی که در این نوع کابل ها دیده نمی شود، قابلیت انعطاف پذیری بالا می باشد. طراحی این کابل ها برای یک محیط ثابت و بدون حرکت صورت گرفته است و به همین دلیل در محیطی که احتمال حرکت کردن و جا به جایی کابل وجود دارد، نباید از این نوع محصولات استفاده کنید.

شرکت سیمند کابل با داشتن سابقه بسیار طولانی در زمینه تولید کابل های نصب ثابت سبک تلاش کرده است تا بهترین محصولات این حوزه را براساس استانداردهای IEC 1060227 و ISIRI 607 تولید و عرضه کند. این دو استاندارد برای ساخت کابل های نصب ثابت می باشد که کیفیت بسیار بالایی دارند و از آنها می توان در کارهای مختلف استفاده کرد.

طراحی این محصولات تا حدود زیادی همانند سایر کابل های مفتولی می باشد و تنها یک روکش و چند لایه سیم بهم تابیده شده در این محصولات وجود دارد. هادی به کار رفته در این نوع کابل ها از جنس مس آنیل شده است که کیفیت بسیار بالایی نیز دارد و می تواند به راحتی در برابر جریان های برق ناخواسته دوام بیاورد.

این کابل از نظر طراحی براساس تعداد سیم ها و نوع سیم ها می تواند متفاوت باشد. اما در حالت کلی، ابتدا رشته سیم های روکش دار شده به صورت بهم تابیده در داخل یک لایه از جنس PVC بسیار مقاوم قرار می گیرند و اینگونه کابل های نصب ثابت تولید می شوند. البته توجه داشته باشید که به دلیل کیفیت بسیار بالا و وجود چندین لایه مختلف محافظتی برای این کابل ها، انعطاف پذیری این نوع کابل ها نیز بسیار پایین است و باید در هنگام استفاده از این نوع کابل ها به این موضوع دقت کنید.

کابل های نصب ثابت سبک

کاربرد کابل های نصب ثابت سبک

در اصل کابل های نصب ثابت سبک برای محیط هایی ساخته شده اند که نیاز به جا به جایی زیاد کابل نباشد. این محصولات به دلیل داشتن لایه های بسیار زیاد، می توانند در محیط هایی با آب و هوای مرطوب نیز مورد استفاده قرار بگیرند. در بیشتر موارد از این کابل ها برای برق رسانی در بخش های صنعتی و حتی کابل کشی تجهیزات ساختمانی استفاده می شود.

به دلیل نصب آسان و همچنین مقاومت بالای این کابل ها به نسبت مدل های دیگر، عمر کابل های نصب ثابت سبک بسیار طولانی تر است. دلیل سبک نامیده شدن این کابل ها نیز به دلیل توانایی استفاده از آنها در حالت های مختلف می باشد.

این محصولات براساس ابعاد و قطر کابل می توانند در حالت های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. در برخی از این محصولات از سیم افشان نیز استفاده می شود. این نوع محصولات را بیشتر به عنوان کابل افشان مقاوم نیز در بازار می شناسند، اما نظر طراحی با کابل های افشان و نیمه افشان تفاوت های زیادی دارند.

 

کاربرد صنعتی

یکی از مهم ترین محیط هایی که از کابل های نصب ثابت سبک استفاده می کنند، بخش صنعت می باشد. تجهیزات برقی یا تابلوهای برق در داخل کارخانه ها و محیط های صنعتی برای داشتن یک اتصال کامل و دقیق نیاز به استفاده از کابل های باکیفیت هستند. همچنین به دلیل اینکه جا به جایی وسایل سنگین صنعتی امکان پذیر نیست و شرکت ها و کارخانه ها تمایل به تعویض کردن مکان ابزارهای خود را در طول دوره کاری ندارند، استفاده از این نوع کابل ها می تواند علاوه بر کاهش هزینه های کابل کشی و ایمن سازی تجهیزات، سبب راحتی کار آنها نیز شود.

به دلیل وجود یک لایه اضافه و بسیار مقاوم بر روی این نوع کابل ها، طول عمر این محصولات بسیار بیشتر از سیم ها و کابل های معمولی است، همچنین امکان اتصال انواع ورودی ها و خروجی ها برای داشتن یک توان ثابت در این کابل ها وجود دارد. به همین دلیل استفاده از این محصولات کاربردی تر و اقتصادی می باشد.

کابل های نصب ثابت سبک

کاربرد ساختمان سازی

در هنگام ساخت یک ساختمان، تجهیزات زیادی موردنیاز است که در بیشتر آنها به دلیل افزایش طول عمر کارکرد از کابل های نصب ثابت سبک استفاده می شود. در این بخش و در قسمت داخلی تجهیزات برقی بسیار قدرتمند، از این کابل ها برای جلوگیری از افت فشار برق استفاده می شود. به دلیل وجود بدنه بسیار قوی و همچنین کیفیت بسیار بالای این کابل ها و همچنین نیاز نبودن به جا به جایی این محصولات، می توان از آنها به راحتی در ابزارهایی مانند دستگاه جوش یا موارد دیگر استفاده کرد.

کاربرد کابل های نصب ثابت سبک بسیار گسترده است و در هر محیطی که امکان جا به جایی دستگاه ها و تجهیزات بسیار کم باشد، می توان از این تجهیزات استفاده کرد. این کابل ها همچنین برای سیستم های تهویه نیز بسیار کاربردی است و شما می توانید از این کابل ها در سوله ها نیز استفاده کنید.

کابل های نصب ثابت سبک به دلیل داشتن طول مناسب و داشتن بدنه مقاوم، می تواند در حالت های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. بهتر است برای خرید سیم و کابل استاندارد از فروشگاه سیم و کابل معتبر محصولات خود را خریداری کنید و حتما قبل از نهایی کردن خرید خود از اصالت کالا و همچنین نیازهای خود برای برق کشی اطمینان حاصل کنید. فروشگاه سیمند کابل با داشتن سابقه بسیار طولانی در حوزه تولید و فروش انواع کابل توانسته با تولید محصولات متنوع نیاز مشتریان خود را به آسانی رفع کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *