سیم افشان بلندگو چیست

سیم افشان بلندگو یکی از محبوب‌ترین کابل‌های افشان است که  برای اتصالات الکتریکی بین بلندگوها و منابع تقویت کننده از آن استفاده می‌شود، طرفداران زیادی دارد و این نوع سیم تخصصی تر از سایر سیم‌ها و کابل‌ها می‌باشد.

سیم افشان بلندگو که به آن کابل اسپیکر هم می‌گویند دارای دو رشته می‌باشد که صدا را به دستگاه منتقل می‌کند و کاربردهای زیادی دارد. جالب است بدانید که سیم‌های بلندگو همواره افشان هستند و با استفاده از فلز مس ساخته شده‌اند.

فلز مس به دلیل مقاومت کم و قیمت مناسبی که دارد یکی از بهترین فلزها برای ساخت سیم افشان بلندگو است. توجه داشته باشید که فلز مس اکسید می‌شود به همین دلیل باید به خوبی عایق بندی شود.

جالب است بدانید که مقاومت نقره از مس کمتر است و گزینه‌ی مناسبی به نظر می‌آید اما همانطور که می‌دانید، قیمت نقره بالا است و بهترین گزینه ساخت سیم مسی ضخیم‌تر می‌باشد که قیمت آن مناسب‌تر است.

سیم افشان بلندگو به صورت یک سیم و دو سیم وجود دارد. اگر از بلندگوهایی استفاده می‌کنید که دارای اتصالات تک سیم هستند، از سیم بلندگوی تک سیم استفاده کنید اما اگر بلندگوهای شما دو مجموعه اتصال بلندگو دارند بهتر است از سیم افشان بلندگو دو سیم استفاده کنید.

استفاده از سیم بلندگو دو سیم بهتر می‌باشد زیرا صدای بیشتری ایجاد می‌کند و سطح جزئیات در آن بیشتر است. البته توجه داشته باشید که قیمت آن بیشتر از نوع تک سیم می‌‌باشد. البته توجه به این نکته هم حائز اهمیت است که سیم کشی به صورت تک سیم صدای منسجم تری از نظر موسیقی دارد. انتخاب نوع سیم به نوع بلندگو بستگی دارد و با توجه به آن می‌توانید سیم بلندگو مناسب خود را تهیه کنید.

سیم افشان دو رشته بلندگو

 

آشنایی با سیم افشان بلندگو مدرن

دو یا چند هادی الکتریکی در ساختار سیم افشان بلندگو مدرن وجود دارد که به صورت جداگانه به کمک پلاستیک، pvc، تفلون و … عایق بندی شده است.

موضوع بسیار مهمی که همواره به آن توجه می‌کنند، تاثیر سیم بلندگو بر روی سیگنالی می‌باشد که همراه آن وجود دارد. این موضوع  توسط مهندس‌های متخصص مورد بررسی و تاکید قرار گرفته است و به این نتیجه رسیده‌اند که مهم‌ترین ویژگی سیم بلندگو، مقاومت الکتریکی ساده می‌باشد.

سیم افشان بلندگو توسط کارشناسان مجرب و باتجربه ساخته شده است و یکی از بهترین سیم‌های موجود در بازار می‌‌باشد. توجه داشته باشید که کابل بلندگوهای اولیه از سیم مسی رشته‌ای ساخته شده بود که این سیم رشته‌ای با کاغذ موم دار، لاستیک یا نوار پارچه‌ای عایق بندی شده بود اما امروزه با توجه پیشرفت تکنولوژی و ساخت تجهیزات پیشرفته، ساخت این نوع سیم‌ها به راحتی و به کمک این تجهیزات انجام می‌گیرد و از مواد اولیه مرغوب‌تر و بهتری برای ساخت آن‌ها استفاده می‌شود.

سیم افشان دو رشته بلندگو

به طور کلی می‌توان گفت که امروزه ساخت محصولات به صورت مدرن و خاصی انجام می‌گیرد و کیفیت ساخت محصولات بهتر از گذشته می‌باشد.

سیم بلندگو یک جز electrical الکتریکی غیرفعال که توسط امپدانس الکتریکی که دارد می‌توان آن را توصیف کرد. امپدانس دارای یک قسمت واقعی و دو قسمت خیالی می‌باشد. قسمت واقعی آن که همان مقاومت است با طول سیم رابطه دارد به این صورت که هر چقدر سیم مورد نظر کوتاه‌تر و ضخیم‌تر باشد، مقاومت کمتری دارد.

توجه داشته باشید که مقاومت سیم بیشترین تاثیر را در عملکرد آن دارد و تا وقتی که مقاومت سیم بلندگو در کمتر از 5 درصد از امپدانس بلندگو باشد، استفاده از رسانا برای منزل مناسب خواهد بود.

کاربرد سیم افشان بلندگو

همانطور که گفته شد این نوع سیم و کابل‌ها کاربردهای زیادی دارند و در قسمت‌های مختلفی از آن‌ها استفاده می‌شود. در این قسمت می‌خواهیم برخی از کاربردهای سیم افشان بلندگو را شرح دهیم. این کاربردها به صورت زیر می‌باشند:

  • مهم‌ترین کاربرد سیم افشان بلندگو، استفاده از آن در ضبط‌های خانگی می‌باشد.
  • برای انتقال جریان برق هم از این نوع سیم‌ها استفاده می‌شود و جریان برق را به خوبی انتقال می‌دهند. البته توجه داشته باشید که نکات ایمنی را به درستی رعایت کنید که بتوانید به خوبی از آن استفاده کنید و با مشکل خاصی مواجه نشوید.
  • از سیم افشان بلندگو در ضبط‌های ماشین هم استفاده می‌شود.
  • برای اتصال انواع بلندگو از این نوع سیم استفاده می‌شود.

سیم افشان بلندگو در طرح‌های گوناگون و اندازه‌های مختلفی تولید شده است که می‌توانید آن‌ها را با توجه به نوع کار خود انتخاب کنید.

استفاده از این نوع سیم مزایای زیادی هم دارد. مزایایی مانند:

  • مثبت و منفی در این سیم‌ها مشخص شده است و به راحتی می‌توانید این سیم را به بلندگو متصل کنید.
  • این سیم دارای یک عایق بیرونی انعطاف پذیر است که از سیم به خوبی محافظت می‌کند، با وجود آن هیچ مشکلی برای افراد به وجود نمی‌آید و از تداخل با سایر سیگنال‌های برقی جلوگیری می‌کند. توجه داشته باشید که عایق مورد نظر هسته را از اکسیداسیون محافظت می‌کند.
  • نصب کردن این سیم بسیار راحت است و به افراد متخصص نیاز ندارد.

سیم بلندگو

  • با توجه به مقاومت کمی که سیم افشان بلندگو دارد، سیگنال بیشتری از تقویت‌کننده به بلندگو می‌رسد و صدا واضح‌تر است.
  • با توجه به انعطاف پذیری که این سیم دارد، به راحتی می‌توانید در فضاهای کوچک و تنگ از این سیم استفاده کنید و نگران پاره شدن آن نباشید.
  • ماندگاری بالایی دارد و می‌توانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید.

همانطور که گفته شد سیم افشان بلندگو کاربردها و مزیت‌های زیادی دارد و برای کارهای مرتبط می‌توانید از آن استفاده کنید و مدت طولانی از این سیم بهره ببرید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که برای تهیه این سیم به مراکز و فروشگاه‌های معتبر مراجعه نمایید و یک سیم با کیفیت خریداری کنید که بتوانید از آن به خوبی استفاده کنید زیرا اگر سیم‌های بدون کیفیت تهیه کنید بعد از مدتی خراب می‌شوند و باید آن را تعویض کنید.

معرفی فروشگاه سیمند کابل

اگر به دنبال یک فروشگاه معتبر و محبوب می‌گردید که سیم و کابل‌های مورد نیاز خود را از آن تهیه کنید، بهتر است به فروشگاه سیمند کابل مراجعه کنید.

فروشگاه سیمند کابل یک فروشگاه معتبر و بزرگ است که سیم و کابل‌های تولیدی خود را به فروش می‌رساند، همه‌ی محصولاتی که در این فروشگاه وجود دارند توسط کارشناس‌های مجرب و با تجربه تولید شده است و این محصولات بدون واسطه در اختیار شما مشتریان گرامی قرار گرفته است.

سیم افشان بلندگو

همانطور که می‌دانید سیم‌ و کابل‌ها در انواع مختلفی ساخته شده‌اند که هر کدام از آن‌ها کاربردهای خاص خود را دارند. سیم افشان، کابل افشان، سیم و کابل برق و هر نوع سیم و کابلی که نیاز داشته باشید در این فروشگاه وجود دارد و می‌توانید با خیالی راحت خرید خود را انجام دهید.

خرید اینترنتی یک خرید بسیار راحت است و می‌توانید بدون مراجعه حضوری محصول خود را سفارش دهید، در وقت خود صرفه‌جویی کنید، در سوخت خودرو صرفه جویی کنید و به کاهش آلودگی هوا کمک کنید.

توجه داشته باشید که محصولاتی که در فروشگاه سیمند کابل به فروش می‌رسند دارای قیمتی مناسب و به صرفه هستند و هیچ گونه هزینه اضافی از شما دریافت نمی‌شود.

هدف این مجموعه تولید با کیفیت‌ترین محصولات و رضایت مشتریان می‌باشد و همواره برای این هدف تلاش می‌کنند. البته با توجه به محبوبیتی که این فروشگاه دارد، به خوبی توانسته است به این هدف برسد.

با خرید سیم افشان بلندگو از فروشگاه سیمند کابل، یک سیم با کیفیت و مقاوم داشته باشید و مدت‌ها از آن استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *