آذر ۲۹, ۱۳۹۶

توصیه های فنی مهندسی

توصیه های فنی و مهندسی

آیا می دانید :

پایین بودن ضریب اصطکاک سطحی روکش کابلهای SWR  و صیقلی بودن آن، باعث کاهش اثرات تخریبی ناشی از برجستگیهای موجود در جداره چاه با کابل می گردد.

توصیه های فنی و مهندسی

توصیه می شود :

در صورت کم بودن  قطر چاه نسبت به قطر الکترو پمپ جهت جلوگیری از آسیب دیدن کابل (در محل عبور کابل از روی پمپ) لازم است به هر شکل ممکن ، کابل را محافظت نمود

توصیه های فنی و مهندسی

توصیه می شود :

به منظور اتصال کابل سرویس به کابل الکترو پمپ استفاده از مفصل رزینی با رعایت دستور العمل مربوطه تضمین کننده کارکرد صحیح و موجب افزایش طول عمر الکترو پمپ می باشد.

این مهم از نتایج بررسی مفصل رزینی و تست آن در فشار آب تا ۲۰ بار در بخش آزمایشگاه تخصصی کابلهای SWR  شرکت سیمند کابل حاصل گردیده است.

سیمند کابل ، واحد تولیدی پیشرو در زمینه تحقیقات علمی و آزمایشگاهی و بررسی های میدانی

توصیه های فنی و مهندسی

توصیه می شود :

به منظور اتصال کابل به الکترو پمپ استفاده از مفصل : « رزینی» با رعایت دستور العمل مربوط به ضامن سلامت عملکرد و طول عمر الکترو پمپ می باشد .

توصیه های فنی و مهندسی

انتهای لوله جدار بالای چاه در داخل اتاقک به شکلی طراحی شود که در مسیر عبور کابل باعث زدگی و تحت فشار قرار گرفتن کابل و نهایتا «اتصال » کابل نگردد .

تدبر ، تفکر و تعقل در تولید محصول Swr Cable

توصیه های فنی و مهندسی

توصیه می گردد

ورودی کابلها بر اساس مسیر کابل از پایین تابلو و توسط گلند مناسب انجام پذیرد

سیمند کابل پیشرو در ارائه مطالب علمی و کاربردی

توصیه های فنی و مهندسی

توصیه می شود :

تابلوی فرمان از نوع خود ایستا، با پایه مناسب باشد، بطوریکه امکان جابجایی آسان آن توسط نیروی کششی کابل و سایر عوامل وجود نداشته باشد …

Swr Cable

محصول تحقیقات گسترده آزمایشگاهی و بررسی میدانی تجهیزات استحصال آب شرب از اعماق زمین

توصیه های فنی و مهندسی

توصیه می شود :

قبل از نصب و مفصل بندی کابل الکترو پمپ لازم است مقاومت عایقی فاز به فاز و فاز به بدنه کابل به الکترو پمپ اندازه گیری شود.( مقدار قابل قبول، بالای ۵۰ مگا اهم هست) همچنین لازم است مقاومت عایقی رشته های کابل نسبت به هم اندازه گیری شده و از سالم بودن کابل اطمینان حاصل نمایید.

Swrcable  محصول مشترک همکاری علمی متخصصین سیمند کابل و صنعت آب و فاضلاب کشور

آیا swr مقاومت و عمر E.P.D.M را دارد؟

ساختار این دو با یکدیگر متمایز می باشند. EPDM یک کوپلیمر بر پایه لاستیک بوده در حالیکه SWRیک آلیاژ پلاستیک + لاستیک می باشد که خواص هر دو را دارا است. EPDM نیاز به پخت دارد در حالیکه SWR ندارد. خواص جذب آب EPDM بهتر از SWR   و در مقابل مقاومت عایقی SWR بالاتر از EPDM است. EPDM در مقابل نور خورشید (UV )  ، اکسیژن هوا و اوزون ضعیف است در حالیکه   SWR   پایدارتر و مقاوم تر است.

SWR قابل بازیافت ( در کاربردهای دیگر بجز سیم و کابل )  بوده در حالیکه   EPDM   قابل بازیافت نیست.

علت آزاد سازی فلزات سنگین از کابل ها در حال شناوری در آب چیست ؟

 با توجه به قانون تعادل در مایعات ، در تماس دو جسم ( یکی جامد و یکی مایع و یا دو مایع) ، همواره مواد از غلظت بیشتر به سمت غلظت کمتر حرکت می کنند تا حالت تعادل ایجاد شود. وجود فلزات سنگین در این نوع کابل ها و عدم وجود آنها در آب آشامیدنی ، باعث مهاجرت آنها از کابل به آب آشامیدنی می گردد.

کدامیک از مراجع و مراکز  آزمایشگاهی شناخته شده کشور نتایج آزمایش SWR   را تایید کرده اند؟

 در مورد فلزات سنگین و آلاینده ها ۳ مرکز آزمایشگاهی ( کرج، خاتم پلیمر و فراورده های معدنی ) آنرا تایید کرده اند . در سایر موارد استاندارد مدونی برای دریافت تاییدیه در ایران وجود ندارد ، در صورتنیاز می توان نمونه ای برای آزمایشگاه BAMدر آلمان ارسال و نتایج آن را بدست آورد.

اگر آب دارای سختی باشد به چه نسبت کاهش می یابد؟

بدترین نوع آب به ترتیب اولویت :   ۱) آب کلردار    ۲)آب مقطر  می باشد.

هر چه املاح آب بالاتر باشد و سختی آب بیشتر شود، حلالیت آن کاهش یافته و قدرت تخریب و نفوذ پذیری آن کمتر است.

آیا استفاده از کابل با روکش و عایق TPR یا  TPE را جهت چاه های  آب شرب مناسب می دانید؟ اختلاف TPR یا  TPE   با SWR چیست؟

TPR و TPE    نسل اول و دوم SWR   به حساب می آیند و  با توجه به ضعف مقاومت عایقی و جذب آب و آلاینده های سمی کنار گذاشته شدند. جذب آب در آنها با گذر زمان رو به افزایش ، مقاومت عایقی در حال کاهش و آزاد شدن آلاینده های سمی و فلزات سنگین از ویژگی های این مواد به شمار می آمد که تمامی موارد در نسل SWR   اصلاح گردید. این کار با تغییر ساختاری و افزودنی ها در TPE و TPR به وجود آمد.

آزمایش سختی SWR که نشان داده شد،برای سایزهای مختلف کابل ها میزان سختی که حدود ۸۵ گفته شد ،دچار تغییرات می شود اگر وجود دارد به چه میزان ؟

uدامنه تغییرات آن ( تولرانس) تقریبا بین یک تا دو واحد است که این موضوع در مورد آزمون سختی، طبیعی است.

در هنگام سوپر کلرنیا سیون چاه های که به ناچار از محلول غلیظ کلر استفاده می گردد مقاومت کابل SWR به چه صورت خواهد بود؟

در صورت وجود تقاضا و نیاز بازار، این موضوع قابل بررسی است.

کابل های لاستیکی به علت مقاومت مکانیکی بالا و یا جنس مواد سازنده ،خورندگی توسط حیوانات ،مخصوصاً موش ، وجود نداشته آیا کابل SWR نیز در این مورد آزمایش شده است؟

در مورد SWR   امکان تولید نوع مقاوم در برابر جوندگان وجود دارد در حالت طبیعی از کابل های PVC   در مقابل جوندگان مقاوم تر است ( بدون افزودنی خاص )

 آیا سیمند کابل با در دست داشتن تکنولوژی می تواند سیم مخصوص موتورهای شناور همانند NSWرا تولید کند؟  (امید اشکان هاشم پور آبفار فارس)

 با توجه به نیاز بازاز جواب مثبت است

آزمون سختی بر اساس استاندارد ASTM دمای نمونه با ضخامت بالای BMMانجام می شود در حالیکه نمونه روکش ضخامتش کمتراست….

امکان تهیه صفحه از روکش کابل لاستیکی فراهم نگردید،  تفاوت آزمون سختی روی صفحه و کابل زیاد متفاوت نیست

این مقایسات بهتر بود با مواد هم جنس و هم کار برد خود انجام می شد مانند E.P.D.M ؟

u دسترسی به کابل EPDM خارجی در ایران امکان پذیر نبود. برای سفارش یک متر از این نوع کابل، چندین ماه زمان نیاز بود.

دسته‌بندی نشده
درباره bahareh

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید