سیم افشان با روکش تفلون

انواع مختلفی از سیم و کابل در بازار موجود است که سیم افشان با روکش تفلون یکی از محبوب ترین آنهاست. این محصول که از جمله سیم های افشان موجود در بازار میباشد، با داشتن یک روکش مقاومت، نسبت به مدل های معمولی بسیار مقاوم تر است و در برابر سرما و گرما و همچنین خوردگی می تواند از هادی موجود در سیم محافظت کند. به دلیل طراحی رشته ای این نوع سیم ها، وجود یک لایه روکش مقاوم بسیار اهمیت دارد و سبب افزایش عمر کابل و سیم های افشان در طولانی مدت خواهد شد.

معرفی سیم افشان با روکش تفلون

سیم افشان چیست؟

سیم افشان نسبت به سیم مفتولی دارای انعطاف پذیری بیشتری دارد، زیرا مرکز این نوع سیم از تعداد زیادی هسته مسی طراحی شده است و یک روکش نیز برای محافظت از آنها در اطراف آن کشیده شده است.

سیم افشان با روکش تفلون یکی از برندهای محبوب سیم افشان در بازار است که با وجود محافظ تلفن مقاومت بسیاری در برابر ضربه و فشار دارد و میتواند مدت های طولانی بدون خوردگی و یا بروز مشکل جریان برق را از خود عبور دهد. بیشتر مصرف استفاده از سیم های افشان در انتقال جریان برق در لوازم الکترونیکی است و از کابل های افشان نیز در انجام پروژه های صنعتی استفاده می شود.

سیم افشان با روکش تفلون به عنوان رابط اصلی در داکت های زیرزمینی استفاده می شود و همچنین می توان از آن در فرایندهای تولید ماشین آلات نیز استفاده نمود. کاربرد و طیف کاری این نوع سیم ها بسیار زیاد است و در بخشهای مختلف صنعتی می توان از آنها استفاده نمود. یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت این کابل افشان نسبت به مدل های دیگر، بهم تنیده شدن رشته سیم ها می باشد که سبب مقاومت بیشتر این کابل ها در مقایسه با مدل های دیگر موجود در بازار است.

معرفی سیم افشان با روکش تفلون

کاربردهای اصلی سیم افشان با روکش تفلون

به دلیل وجود انعطاف پذیری این محصولات نسبت به سیم های افشان دیگر، از این نوع سیم و یا کابل ها در مدیریت و انتقال جریان ها استفاده می شود. به این کابل ها که به اصطلاح سیم های انعطاف پذیر نیز گفته می شود در شرایطی چون دفنی نیز از آنها استفاده می کند و سیم های اتصال به زمین یکی از کاربردهای معمول آن می باشد.

یکی دیگر از کاربردهای اصلی این محصولات در تولید ابزارها و وسایل الکترونیکی می باشد. این نوع سیم به دلیل مقاومت بالا و همچنین توانایی انتقال بهتر برق در بسیاری از وسایل برقی و حتی در تولید قطعات صنعتی نیز کاربرد دارد.

مقاومت بالای سیم افشان با روکش تفلون در برابر ضربه و فشار و همچنین شرایط و آب و هوایی سبب می شود تا بتوان از این محصول در مقیاس های بزرگ نیز استفاده کرد. البته باید توجه داشته باشید که به منظور داشتن عمر مفید، باید از محصولات استاندارد استفاده کنید و میتوانید این محصولات را از فروشگاه سیم و کابل تهیه کنید.

بررسی ساختار سیم افشان

تفاوت ساختار سیم افشان با مدل های دیگر بسیار مشهود است. این محصول با داشتن طراحی منحصر به فرد خود نسبت به مدل های مفتولی می تواند مقاومت بیشتری را تحمل کند و از طرفی نیز قابلیت انعطاف پذیری بیشتری نیز دارد.

معرفی سیم افشان با روکش تفلون

در سیم افشان با روکش تفلون هادی از جنس مس آنیل شده است و با خلوص بالا میباشد. هادی های این نوع سیم از نوع گروه 5 بوده و این سیم ها و هادی های موجود در کابل های افشان باید دارای استانداردهای ایرانی و خارجی باشند که این استانداردها به ترتیب ISIRI 3084 و IEC 6288 می باشند.

مدل های مختلفی از انواع عایق ها بر روی این سیم ها وجود دارد که پر استفاده ترین آنها مدل PVC  می باشد که البته نسبت به مدل های تفلونی از مقاومت کمتری برخوردار هستند. سیم های افشان دارای ولتاژهای نامی بین 300 تا 750 ولت می باشند که هرچه میزان این ولتاژ نامی بیشتر باشد، نشان دهنده انتقال بهتر جریان می باشد.

نکات مهم در مورد سیم افشان

در هنگام خرید سیم افشان، اگر یک محصول استاندارد و دقیق را خریداری کنید، می توانید از مشکلات زیادی در هنگام ساخت و ساز خود جلوگیری کنید. در طراحی انواع سیم افشان با روکش تفلون، قطر تمام هادی های آن باید به یک اندازه باشد، زیرا این موضوع سبب جلوگیری از داغ شدن سیم و همچنین خرابی لوازم الکترونیکی متصل به آن می شود.

همچنین این هادی ها باید تماما به گونه ای طراحی شده باشند که مقاومت آنها نسبت به یک دمای خاص، در دمای 20 درجه کاملا یکسان باشد، زیرا در غیر این صورت، احتمال فشار زیاد یک هادی بر روی هسته دیگر بسیار زیاد است و سبب خرابی کابل و یا حتی آتش سوزی و قطع جریان برق می شود.

معرفی سیم افشان با روکش تفلون

یکی از موارد بسیار مهم در خرید سیم های افشان، بررسی عایق آن می باشد. این عایق که بیشتر از جنس پی وی سی و تفلون است، باید دارای کشش مکانیکی و قابلیت ارتجاعی مناسبی باشد، تا از بروز مشکلاتی چون قطعی کابل جلوگیری کند.

سیم های افشانی به عنوان مقطع 5 و 6 نیز وجود دارد که برخی از ویژگی های خاص خود را به همراه دارند. فاصله بین هر دو نشانه گذاری متوالی در این نوع کابل ها، باید در حدود 0.55 میلیمتر باشد. همچنین دوپهنی طراحی شده در عایق ها نیز نباید بیش از 51 درصد از قطر تعیین شده باشد و میانگین اصلی هر قطر هادی نیز نباید از آن بیشتر شود، زیرا این موضوع سبب ضعف تر شدن پوشش سیم افشان با روکش تفلون، می شود.

 

البته اینها تنها مواردی است و باید برخی از استانداردهای اولیه را نیز در مورد این محصولات جدی گرفت، به عنوان مثال در طراحی انواع سیم های افشان باید حتما جنس هادی آن از مس های آنیل شده ساده و یا آلومینیومی یا آلیاژی از آن باشد. همچنین قطر نامی تمام هادی ها در طراحی نیز باید کاملا یکسان باشد. به همین منظور خرید و پیدا کردن کابل های استاندارد از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و شما می توانید با خرید از فروشگاه سیمند کابل بهترین کابل های موجود در بازار را به همراه استانداردهای مناسب در اختیار داشته باشید.

معرفی سیم افشان با روکش تفلون

خرید سیم افشان

روش های مختلفی برای خرید سیم افشان با روکش تفلون وجود دارد، اما آگاهی از داشتن یک کابل و سیم مناسب و همچنین با کیفیت، سبب امنیت جانی و مالی در ساختمان های اداری و یا خانگی می شود. به همین منظور خرید و استفاده از انواع سیم و کابل از فروشگاه سیم و کابل و اگر توسط افراد متخصص و یا فروشگاه های مجاز کشوری در این حوزه انجام شود، می تواند سبب امنیت شما شود.

این نوع سیم ها به دلیل کاربردهای گوناگون خود، می تواند به صورت روکار و یا زیرکار در زیر گچ بری ها نیز استفاده شود واز طرفی از سیم افشان با روکش تفلون می توان در انواع لوله ها و یا خرطومی ها به منظور محافظت بیشتر استفاده نمود.

این محصولات به دلیل داشتن کیفیت بالا و عمر طولانی می توانند مدت ها بدون خوردگی و یا بروز مشکل مورد استفاده قرار بگیرند و شما می توانید با خیال راحت از آنها در طراحی انواع پروژه های ساختمانی و یا ابزاری استفاده نمایید. مقاومت بالا در برابر آتش، کشیده شدن و حتی شکسته شدن، از ویژگی های محبوب سیم افشان با روکش تفلون می باشد که می توانید آن را از فروشگاه سیمند کابل تهیه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *