عزم سندیکا برای تعریف دقیق ساخت داخل

عزم سندیکا برای تعریف دقیق ساخت داخل : در این جلسه گزارشی از پیگیری‌های سندیکا برای پایبندی کارفرمایان به قرارداد تیپ ابلاغ شده از سوی توانیر و نیز تاکید بر بازنگری آن ارائه و بر همین اساس مقرر شد در جلسه‌ای با معاون هماهنگی توزیع توانیر نمایندگان سندیکا بر لزوم ابلاغ بخشنامه جبرانی ارز به شرکت‌های توزیع، ابلاغ قرارداد تیپ و پیاده‌سازی فهارس بهای توزیع بطور جدی تاکید نمایند.
در ادامه جلسه، گزارشی از پیگیری‌های سندیکا در خصوص نهایی‌سازی بخشنامه تنقیح و تلخیص حق بیمه مقاطعه‌کاران  توسط رییس کمیته حقوقی و قراردادی سندیکا ارائه شد.

در این گزارش به موافقت سازمان تامین اجتماعی با اصلاحات پیشنهادی سندیکا و لزوم ارائه پیشنهادات تکمیلی بخش خصوصی برای تعیین تکلیف بخش تجهیزات اشاره و عنوان شد که پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی مبنی بر این است که خرید تجهیزات معاف از حق بیمه است ولی فروش آن مشمول حق بیمه مصوب خواهد بود که این موضوع مورد تایید بخش خصوصی نیست.

در همین راستا بر این مساله تاکید شد که سندیکا با مشارکت توانیر و اتاق تهران به صورت جدی به دنبال رفع ابهامات بخشنامه مذکور است و تلاش می‌کند قراردادهای جاری را از شمول بخشنامه نهایی که تلخیص و تنقیح قراردادهای 14 تا 11/14 در حوزه حق بیمه قراردادهای پیمانی است، خارج کند تا از بروز مشکلات جدید برای اجرای این قراردادها جلوگیری شود.

همچنین بر این تاکید شد که شفافیت و غیرقابل تغییر و تفسیر بودن بخشنامه‌های تامین اجتماعی از اهمیت زیادی برخوردار است. بر این اساس ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته از سوی نمایندگان هیأت مدیره و دبیرخانه سندیکا، مقرر شد این موضوع تا رسیدن به نتیجه نهایی و کسب دستاورد مشخص جزو ماموریت‌های اصلی سندیکا باشد.
در این جلسه گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه رفع مشکلات قراردادی اعضا توسط رییس کمیته حقوقی و قراردادهای سندیکا ارائه و به چهار راهکار تدوین شده اشاره شد.

فعال شدن مکانیزم آحاد بها در صورت عدم صدور بخشنامه جبرانی نسل سوم تا نیمه آذرماه و قبل از پایان دوران تنفس، ابلاغ و الزامی شدن قرارداد تیپ برای تمامی شرکت‌های توزیع، غربالگری قراردادهای متوقف حوزه توزیع براساس میزان تحقق نقدینگی و بررسی موردی باقیمانده قراردادها که مربوط به سال جاری هستند

همچنین ابلاغ فهارس بهای توزیع از طریق مجمع عمومی این شرکت‌ها، از جمله این راهکارها هستند که به دلیل عدم همراهی معاونت هماهنگی توزیع، پیاده‌سازی آنها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

بر همین اساس مقرر شد سندیکا طی جلسه‌ با مدیران شرکت توانیر موارد مذکور را به صورت کامل تشریح و ابهامات و موانع موجود را برطرف کند. همچنین به این موضوع اشاره شد که شرکت توانیر به دلیل عدم دسترسی به منابع مالی مکفی با غربالگری قراردادها بر مبنای نقدینگی مورد نیاز موافق است اما برای پیاده سازی آن به ابلاغیه‌ای شفاف از سوی وزارت نیرو نیاز دارد.

بر این اساس مقرر شد سندیکا یک نشست مشترک با معاونت برق و انرژی وزارت نیرو برگزار و صدور ابلاغیه‌ای از سوی وزارت نیرو برای توانیر به منظور غربالگری قراردادهای متوقف حوزه انتقال بر اساس میزان نقدینگی مورد نیاز را پیگیری نماید.
***
همچنین هشتاد و پنجمین جلسه دوره هفتم هیات ‌مدیره سندیکای صنعت برق ایران، هجدهم آذر سال جاری با حضور اعضای هیات مدیره و بازرسین سندیکا به صورت برخط برگزار شد. در ابتدای جلسه گزارشی از اقدامات اخیر توسط دبیر سندیکا ارائه شد.

در این گزارش به جلسه نمایندگان هیأت مدیره با معاون وزیر نیرو در خصوص تمدید دوره تنفس، جلسه با معاون قضایی دادستان کل کشور در خصوص مشکلات اعضا، جلسه با معاون هماهنگی توزیع توانیر در خصوص مشکلات قراردادی اعضا در حوزه توزیع، تهیه و ارسال گزارش چالش‌های صنعت برق در تامین فلزات

راهکارهای پیشنهادی به وزارت صمت، تهیه پیشنهادات سندیکا در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۰ و بروزرسانی مطالبات اعضا و پیگیری از شرکت توانیر اشاره شد.

همچنین استعلام از اعضا در خصوص عملکرد بانک‌ها در عمل به مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ارائه پیشنهادات سندیکا در خصوص بخشنامه تنقیح برای تعیین حق بیمه قراردادهای پیمانکاری به اتاق تهران، پیگیری موضوع ساخت داخل از رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صمت، انعقاد قرارداد ایجاد پنجره واحد برای کلینیک خدمات سفارشی سندیکا و جلسه با مدیرعامل شرکت توانیر و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به منظور پیگیری مطالبات شرکت‌های عضو نیز بخش دیگری از گزارش دبیر سندیکا بود.
در ادامه گزارشی از نظرسنجی انجام شده از اعضا در خصوص کیفیت خدمات بیمه تکمیلی و بررسی قیمت‌های بیمه‌گران معتبر برای قرارداد جدید ارائه و مقرر شد قرارداد بیمه تکمیلی اعضا برای سال آتی نیز طبق روند سال‌های گذشته تمدید شود.
در بخش بعدی جلسه با توجه به اینکه مساله نحوه قیمت‌گذاری کالاهای انحصاری به عنوان یکی از چالش‌های شرکت‌های پیمانکار در جلسات گذشته هیات مدیره، مورد بررسی قرار گرفته بود ضمن انتقاد از عدم تبیین ساخت داخل و عمق ساخت در وزارت صمت، مقرر شد این موضوع را با توانیر مطرح و اقدامات لازم را به منظور مذاکره با شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات انحصاری صورت پذیرد.

همچنین مقرر شد موضوع لزوم تامین این کالاهای انحصاری از سوی کارفرمایان و تفکیک این بخش از قراردادهای شرکت‌های پیمانکاری را تا رسیدن به یک راه حل اساسی دنبال شود.
در ادامه جلسه دبیر سندیکا گزارشی از جلسه نمایندگان هیات مدیره با معاون برق وزیر نیرو در خصوص نتایج اقدامات انجام شده در دوره تنفس سه ماهه و تصمیمات وزارت نیرو در خصوص قراردادهای بلاتکلیف صنعت برق ارائه کرد.

در این گزارش بر این مساله تاکید شد که سندیکا در جلسه مذکور تمدید دوره تنفس تا تعیین ‌تکلیف، غربالگری و اولویت‌بندی قراردادها را به عنوان اصلی‌ترین درخواست خود مطرح کرده است.

به موافقت ضمنی معاون برق وزیر نیرو با تمدید دوره تنفس تا پایان دی‌ماه، هماهنگی مکاتبه وزیر نیرو با سازمان برنامه در خصوص لزوم تعیین تکلیف قراردادهای صنعت برق و حضور فعال‌تر وزارت نیرو در شورای عالی فنی به منظور ساماندهی به قراردادهای متوقف به عنوان مهمترین مصوبات این جلسه اشاره شد.
ارائه گزارشی از جلسه نمایندگان سندیکا با معاون قضایی دادستانی کل کشور محور بعدی جلسه بود. در این گزارش به تاکید معاون قضایی دادستان کل کشور بر دفاع این دستگاه از تولید و اشتغال و اینکه هرگونه اقدام سازمان بازرسی در مورد قراردادها برای ارائه حکم به دادستانی ارجاع خواهد شد اشاره شد.

از اینرو با توجه به اینکه در این جلسه معاون قضایی دادستانی کل کشور برای برگزاری جلسات مشترک بین دادستانی، سازمان بازرسی، توانیر و سندیکا به منظور هم اندیشی و تدوین راهکار برای چالش‌های فیمابین نیز اعلام آمادگی نموده، مقرر شد سندیکا موضوعات مرتبط را به معاون قضایی دادستانی کل کشور منعکس کند.
در بخش پایانی این جلسه موارد مندرج در نامه آقای مهندس فریدون محمودیان که از طرف شرکت فولمن به‌صورت عمومی منتشر شده است مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد روابط عمومی سندیکا جهت تنویر موضوع برای اعضای محترم و نهادهایی که در نامه مذکور خطاب قرارگرفته‌اند، ضمن تهیه یک پاسخ منطقی و مناسب ، جوابیه را جهت حفظ شأن و جایگاه سندیکا، منتشر نماید.

 

عزم سندیکا برای تعریف دقیق ساخت داخل

عزم سندیکا برای تعریف دقیق ساخت داخل

منبع

سندیکای برق 

خبر سیمند کابل 

 

عزم سندیکا برای تعریف دقیق ساخت داخل عزم سندیکا برای تعریف دقیق ساخت داخل عزم سندیکا برای تعریف دقیق ساخت داخل

عزم سندیکا برای تعریف دقیق ساخت داخل عزم سندیکا برای تعریف دقیق ساخت داخل عزم سندیکا برای تعریف دقیق ساخت داخل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *