گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات

گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات : در روابط بازرگاني و خريد و فروش، وارانتي يا گارانتي تعهدي است که فروشنده در مقابل محصول يا خدماتي ارائه مي کند، و معمولا متعهد مي شود در صورت برآورده نشدن ادعاي خود، حاضر به تعمير يا تعويض کالا خواهد شد.

نقض عهد زماني اتفاق مي افتد که اين تعهد اجرا نشود، يعني محصول آن اشکالي داشته باشد و يا مطابق ميل يا انتظار خريدار نباشد.

در معاملات تجاري و قانوني، گارانتي ضمانتي است که يکي از طرفين قرارداد به ديگري مي دهد که در برخي موارد و شرايط حقيقت دارد و اتفاق مي افتد؛ طرف ديگر قرارداد مي تواند به آن تکيه کرده و اگر مواردي بر خلاف آن اتفاق افتاد و يا مشکلي به وجود آمد، يکي از موارد را به عنوان چاره اتخاذ کند.

شرکت توسعه آروین الکترونیک پارس در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان جهت برخی از محصولات تخصصی خود  نسبت به ارائه گارانتی اقدام نموده است .

در این طرح که برای نخستین با در صنعت سیم و کابل کشور توسط این شرکت اجرا گردیده  با اعلام شرایط نصب محصول توسط مصرف کننده از طریق چک لیست مربوطه و  پس از بررسی این چک لیست توسط کارشناسان فنی شرکت توسعه آروین الکترونیک پارس ، دفترچه گارانتی صادر و تحویل مصرف کننده می گردد .

بر اساس این گارانتی پس از اعلام وجود مشکل در محصول توسط مشتری  ، کارشناسان فنی شرکت  اقدام به تشخيص عيب نموده و حتي الامكان پس از اطمينان از نوع و محل عيب با توجه به نكات زير اقدام به تعويض محصول مي نمايد:

الف –  اطمينان از صحت تعلق محصول به شرکت توسعه آروین الکترونیک پارس و مطابقت دادن آن با  سوابق کیفی –  شماره ردیابی و شماره سريال در صورت وجود –  و چك كردن آن با سوابق تولید  محصول .

ب- بررسی اطلاعات چک لیست نصب و انطباق آن با شرایط هنگام بررسی .

پ –  همواره دقت بعمل مي آيد تا کابل شامل شرايط نقض گارانتي محصول نباشد.

گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات

همچنین در صورت تایید وجود ایراد در محصول ، شرکت توسعه آروین الکترونیک پارس نسبت به پرداخت هزینه های نصب اقدام می نماید .

قابل ذکر است ارائه گارانتی بدین شکل تا کنون در صنعت سیم و کابل سابقه نداشته و بدلیل حساسیت های نصب معمولا” شرکت های تولید کننده سیم و کابل  از ارائه ضمانت نامه مکتوب خودداری می نمایند و صرفا” در صورت طرح شکایت نسبت به پیگیری آن اقدام می گردد .

اما این شرکت با توجه به اطمینان از کیفیت محصولات تولیدی خود نسبت به ارائه ضمانت نامه در غالب دفترچه اقدام نموده است .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *