قیمت سیم و کابل جوشکاری

یکی از ابزارهای مهمی که در هنگام ساخت و ساز در بخش های صنعتی و یا اداری و حتی محیط های خانگی مورد استفاده قرار میگیرد، کابل جوشکاری می باشد. قیمت سیم و کابل جوشکاری در بازار و همچنین فروشگاهی مختلف بسته به مدل انتخابی می تواند متفاوت باشد و برای خرید بهترین کابل های جوش می توانید از فروشگاه سیمند کابل استفاده کنید.

این نوع سیم ها بیشتر در مدارهای جوشکاری الکتریکی استفاده میشود و برای ساخت و ساز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. ویژگی جالب این نوع سیم و کابل در رسانایی آنها و اندازه های مختلف آن می باشد که بسته به نیاز شما و بزرگی پروژه می توان از آنها استفاده نمود.

قیمت سیم و کابل جوشکاری

 

کاربرد و قیمت سیم و کابل جوشکاری

این نوع کابل ها به عنوان مهم ترین ابزار در سیستم های جوشکاری می باشند. در هنگام ساخت و ساز سازه ها و یا اسکلت ساختمان ها بیشتر از این نوع سیم ها استفاده می شود و  هرچه کیفیت این محصول بیشتر و بهتر باشد، مقاومت جوش ها نیز در برابر بسیاری از مشکلات مانند شکستی و یا خرابی، افزایش پیدا می کند.

همچنین در موارد بسیار زیادی نیز مشاهده شده است که اگر از یک کابل باکیفیت جوشکاری مناسب استفاده شود، میزان مصرف برق نیز تا حدود زیادی کاهش پیدا می کند.

قیمت سیم و کابل جوشکاری بسته به نوع کلاس و همچنین اندازه آن دسته بندی می شود و کاربردهای مختلفی در صنعت و ساختمان سازی دارد. این نوع کابل ها در اصل زیر مجموعه از انواع سیم و کابل برق محسوب می شوند و برای ایجاد اتصال دائم بین فلزات، پلیمر و… مورد استفاده قرار میگیرد.

از این نوع کابل ها همچنین در صنایع مختلفی چون خودروسازی،کشتی سازی،حمل و نقل و بخش های دیگر نیز استفاده می شود، به همین دلیل این نوع کابل ها دردنیای امروزی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردارند.

قیمت سیم و کابل جوشکاری

دلیل اهمیت کابل جوشکاری، به دلیل انتقال شدت جریان از ماشین جوش به انبرهای جوش میباشد و باید به گونه ای طراحی شده باشد که علاوه بر اساس و انتقال بهتر کابل، از دست نیز در برابر برق و حرارت محافظت کند. این نوع سیم و کابل انعطاف پذیر هستند و از کابل های مسی و یا آلومینیومی ساخته می شود. همچنین عایق طراحی شده در آن نیز از پلاستیک فشرده شده می باشد.

این نوع از انواع سیم ها تا حدود زیادی شبیه به سیم افشان و کابل افشان هستند، اما با هم تفاوت هایی دارند.

هرچه کیفیت این محصول که به اصطلاح به آن سیم جوش نیز گفته می شود بالاتر باشد، میزان بهینه سازی برق بیشتری دارد و همچنین مانع از بروز خسارت های جانی و مالی می شود و با وجود دوام بالا، می تواند در محیط های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد و  مقاومت بیشتری نیز در برابر دما داشته باشد. برای استفاده بهینه از این ابزار سعی کنید در هنگام استفاده منبع برق را در نزدیکترین حالت قرار دهید تا جریان به صورت بهینه منتقل شود.

چه مواردی را در هنگام خرید کابل جوش باید رعایت کنیم؟

استفاده از کابل جوش می تواند در فرایندهایی چون نگهدارنده الکترود،گیره و یا جوشکار قوس نیز استفاده شود. که شما برای خرید و داشتن قیمت سیم و کابل جوشکاری مناسب، باید قبل از استفاده به جدول میزان مصرف هر محصول دقت کنید تا بسته به نیاز خود، سیم جوش را تهیه کنید.

یکی از محبوب ترین نمونه های این ابزار، غالبا در رنگ های نارنجی ساخته شده است که دارای تعداد رشته سیم بیشتر، قابلیت انعطاف پذیری بیشتر و همچنین نسبت به دما نیز مقاوم تر هستند.

محصول سیمند کابل

توجه داشته باشید که کابل های بزرگ و قوی تری نیز برای درجه های حرارتی بالاتر در نظر گرفته شده است و از این ابزار می توان در حالت های مختلفی چون استفاده در کابل های بالابر و یا جرثقیل نیز استفاده نمود، اما باید در هنگام استفاده از آن با مهندس خود مشورت کنید.

کابل های جوشکاری افشان

یکی از موارد بسیار مهم در قیمت سیم و کابل جوشکاری نوع و شیوه کارکرد آن می باشد. کابل های جوشکاری افشان با داشتن کیفیت بسیار بیشتر، در بین بقیه مدل ها، قیمت سیم و کابل جوشکاری بیشتری را در بردارند و بسیار گران هستند.

رویه اصلی این محصول را که می توانید از فروشگاه سیمند کابل تهیه کنید، از جنس پلاستیک ساخته اند و نسبت به مدل های دیگر بسیار انعطاف پذیر می باشد. همچنین این محصول از نظر مقاومت الکترونیکی و مکانیکی بسیار مقاوم است و نسبت به حالت هایی چون تنش و ساییدگی نیز بسیار قوی هستند.

کابل های جوش لاستیکی

کارکردن در حوزه جوشکاری، حساسیت بسیار بالایی دارد، زیرا مقاومت سازه و ساختمان ها به صورت مستقیم به نوع جوشکاری وابسته است و می تواند از بروز خطرات جانی و مالی زیادی جلوگیری کند.

یکی از ابزارهای مهمی که می تواند از دستگاه های جوش و استفاده نکردن از یک کابل جوش لاستیکی می تواند با وجود حرارت بسیار زیاد، سیم جوش را با مشکل روبرو کند. قیمت سیم و کابل جوشکاری و حتی جوش لاستیکی بسته به نوع کاری شما کاملا متفاوت است و می توانند هر کدام تا حدودی میزان گرما و حرارت را تحمل کنند که با استانداردهای اعمال شده دارای دسته بندی های مختلفی می باشند.

قیمت سیم و کابل جوشکاری

زمان استفاده از کابل های جوش لاستیکی در هنگام استفاده از شدت جریان های بسیار زیاد می باشد. وجود قابلیت خمیدگی و مقاومت این نوع کابل ها نسبت به مدل های دیگر در مقابل گرما و برق، بسیار مناسب است و سبب می شود تا شما بتوانید در محیط های خاص و همچنین شرایط کاری سخت از آنها استفاده کنید.

در اصل 5 روش جوشکاری صنعتی وجود دارد که در تمام آنها نیاز به سیم و کابل جوشکاری احساس می شود، اما با توجه به بودجه و قیمت سیم و کابل جوشکاری می توان مدل های مختلف موجود در بازار را برای کارهای خود استفاده نمود، البته برای خرید سیم و کابل جوشکاری باید به نکات زیادی مانند نوع روش کارکرد نیز اشاره نمود که در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت، این جوشکاری ها عبارت اند از؛

  • جوشکاری های اتمی و هیدروژنی که از دو نوع الکترود خاص در فضایی از هیدروژن استفاده میشود.
  • جوشکاری های قوس کربنی که از الکترودهای کربن و کابل های جوش مسی استفاده می کنند.
  • جوشکاری با پوشش فلزات که از الکترودهای رایج در آنها استفاده میشود.
  • جوش مقاومت که گرمای لازم جوش مواد از اتصال دو فلز بدست می آید.
  • جوشکاری ARC

قیمت سیم و کابل جوشکاری

عوامل تعیین کننده قیمت سیم و کابل جوشکاری

فاکتورهای مختلفی برای تعیین قیمت سیم و کابل جوشکاری وجود دارد که بسته به میزان متراژ؛نوع آلیاژ به کار رفته، اندازه کابل، نوع کابل و حتی کارخانه آن به صورت مستقیم ارتباط دارد و در یک فروشگاه سیم و کابل انواع مختلفی از آن وجود دارد. در بازار فروش سیم و کابل که با اندازه های 10،12،14،16،18 وجود دار بسته به نوع کارخانه و نوع کاربرد متفاوت است.

به عنوان مثال کابل های جوش با قوس الکترونیکی به خاطر انتقال قدرت بیشتر برق خود نسبت به مدل های دیگر گران تر هستند و همچنین مقاومت بیشتری نیز دارند. این محصولات به دلیل وجود یک نوار از جنس پلی استر، استحکام بسیار بالایی دارد و به عنوان یک عایق مقاوم بر روی هادی(هسته) سیم قرار گرفته است. در اصل این عایق یک مخلوط کامل از نوع TPR است که با حداقل کشش استحکامی 5.12 نیوتون بر میلی متر مربع است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *