کابل افشان 3 در 35

کابل افشان 3 در 35 چیست در بین انواع کابل هایی که بسیار مقاوم است و جنس آن از پی وی سی می باشد، می توانیم کابل افشان 3 در 35 را معرفی کنیم. نسبت به کابل های مفتولی این کابل دارای مزیت های بی شماری می باشد. کابل های افشان در دسته بندی های متنوعی تولید می شوند.

هر یک از دسته بندی های کابل افشان ویژگی ها و مشخصات متنوعی دارند. بنابراین برای خرید انواع کابل افشان باید به خوبی در مورد ویژگی ها و مشخصاتی که کابل دارد، اطلاعات بیشتری به دست آورید. هادی مسی روی این کابل به کار گرفته شده است. انعطاف پذیری بالایی که این کابل دارد به عنوان مزیت مهم آن شناخته می شود.

کابل افشان 3 در 35 در بسیاری از ساختمان ها به کار گرفته می شود. این نمونه از کابل ها در اتصالاتی که دو شاخه هستند و در فضای آزاد قرار گرفته اند کاربرد بی نظیری دارند. کابل های افشان نسبت به کابل هایی که مفتولی هستند مقاومت شان کمتر است.

همچنین مقاومت اهمی کابل های افشان نسبت به کابل های مفتولی کمتر می باشد. سه رشته هادی که جنس آنها از مس است با سطح مقطع 35 میلی متری روی این کابل به کار گرفته اند. عایقی که جنس آن پی وی سی است روی کابل نصب شده است. تمامی استانداردهای بین المللی برای تولید این کابل رعایت شده، به همین دلیل کابل ها طول عمر زیادی دارند.

 کابل افشان 3 در 35 چیست

مشخصات کابل افشان 3 در 35

برای خرید کابل افشان 3 در 35 باید به خوبی در مورد مشخصات و ویژگی های کابل اطلاعات بیشتری داشته باشید. ولتاژ کاری که از این کابل دریافت می کنید 1000/600 ولت می باشد. تعداد هادی نصب شده روی این کابل به 3 عدد می رسد. سطح مقطع هر یک از هادی های نصب شده روی کابل، 35 میلیمتر مربع است.

عایق پی وی سی برای تولید این کابل در نظر گرفته شده تا مقاومت کابل افزایش یابد. پوشش میانی این کابل از جنس بی وی سی است و همین مورد موجب طول عمر بیشتر کابل شده است. همچنین روکش نهایی این کابل هم از جنس پی وی سی است. ضخامت عایقی که برای تولید این کابل در نظر گرفته اند 1.2 میلی متر می باشد. سترگی پوشش میانی این نمونه 1.1 میلی متر است.

ضخامت روکش نهایی این کابل افشان به 1.9 میلی متر می رسد. رنگ روکش نهایی برای اساس سفارش مشتری آماده می شود. اما به طور معمول رنگ روکش نهایی مشکی است، هر یک از مشتریان می توانند رنگ دیگری را روی سیم سفارش دهند. قطر تقریبی کل این کابل 30 میلی متر است که این ویژگی کاربرد کابل را افزایش می دهد.

مقاومت اهمی هادی این نمونه 0.554 اهم می باشد و در دمای 20 درجه سلسیوس کاربرد دارد. استانداردهای مبنای تولید این کابل IEC 60502-1 و ISIRI 3569-1 است. درون کانال ها و داکت ها از این نمونه کابل استفاده می کنند.

جریان مجاز کابل های افشان سه در سی و پنج

در حالت نصب زمینی و همچنین در مسافت های گوناگون از کابل افشان 3 در 35 استفاده می کنند. جریان مجاز این کابل در آمپرهای متنوع فرق می کند و استاندارد مشخص شده ای دارد. به عنوان مثال 1000 متر جریان برای 17 آمپر کافی می باشد. برای 700 متر جریان نیاز است که 25 آمپر مورد استفاده قرار بگیرد.

نصابانی که نصب کابل های افشان را بر عهده دارند به خوبی می دانند که برای هر یک از جریان های برق باید چه نوع کابلی را مورد استفاده قرار دهند. جریان مجاز کابل های افشان طبق استانداردهای مشخص شده می باشد و روی سیستم های متنوع نصب می گردد.

کابل افشان 3 در 35

قیمت کابل افشان 3 در 35

هزینه ای که شما نیاز برای خرید کابل های افشان پرداخت کنید به فاکتورهای متنوعی بستگی دارد. متراژ مورد تقاضا برای خرید این کابل یکی از مهمترین مواردی است که اهمیت زیادی دارد. سطح کیفی بالایی که از این کابل دریافت می شود از دیگر موارد تعیین کننده قیمت کابل به شمار می رود. نرخ موادی که برای تولید روکش و عایق مورد استفاده قرار می گیرد با یکدیگر فرق می کند. بنابراین باید به خوبی بدانید که نرخ مواد یکی از اصلی ترین فاکتورهای تعیین کننده قیمت کابل به شمار می رود.

قیمت مس از دیگر موارد بسیار مهمی است که روی قیمت کابل تاثیر دارد. شما برای خرید این کابل باید به خوبی قیمت آن را بررسی کنید. سپس طبق فاکتورهایی که بیان کردیم با بهترین قیمت این کابل را خریداری نمایید.

تشخیص کابل افشان 3 در 35 اصل با نمونه تقلبی

برای خرید کابل افشان 3 در 35 باید به خوبی نشانه هایی که اصل بودن محصول را نشان می دهد بشناسید. در این صورت می توانید بهترین کابل برق افشان را خریداری کنید و در ساختمان های متنوع مورد استفاده قرار دهید. برخی از مهمترین مواردی که نشانه تشخیص نمونه اصلی و تقلبی کابل افشان سه در سی و پنج می باشد عبارت است از :

کابل افشان 3 در 35

 1. سطح خارجی کابل برق و سیم باید براق و صاف باشد. هیچ نوع برآمدگی و فرورفتگی نباید درون کابل ها به کار گرفته می شود. کابل های برق که غیر قابل انعطاف پذیر هستند مقداری موج برایشان به کار گرفته شده است.
 2. قطر مناسب و یا بیش از اندازه غلاف یکی از دیگر ویژگی های مناسب کابل افشان برق اصل می باشد. البته برخی از تولیدکنندگان تعداد رشته های کمتری از مس را به کار می گیرند و به همین دلیل کیفیت کابل کاهش پیدا خواهد کرد.
 3. زمانی که کابل افشان را برش می زنید باید سیم ها را در مرکز غلاف بگذارید. به این اقدام سنتر بودن سیم می گویند که برای تشخیص اصل بودن سیم باید به کار گرفته شود.
 4. زمانی که سیم را برش می زنید باید روکش هادی به طور کامل در بر گرفته می شود. ضخامت روکش باید در اطراف هادی در یک اندازه مشخص باشد.
 5. روکش سیم زمان جدا شدن از مس باید به صورت کشسانی جدا گردد.
 6. جداسازی سیم های کابل افشان از غلاف ها باید در کمترین بازه زمانی انجام شود.

مزیت های کابل افشان 3 در 35

کابل افشان 3 در 35 دارای مزیت های بی نظیری می باشد. به دلیل مزیت هایی که از این کابل دریافت می شود بسیاری از افراد آن را مورد استفاده قرار می دهند. برخی از مزیت های مهم این کابل عبارت است از :

کابل افشان 3 در 35

 1. قابلیت تحمل دمای بالای کابل افشان یکی از مهمترین مزیت های کابل به شمار می رود. این ویژگی کمک می کند که شما سیم و کابل را در هر مکانی که مایل هستید نصب کنید.
 2. ولتاژ نامی که از این کابل افشان دریافت می شود بین 300 الی 500 ولت است. این ولتاژ برای جریان های متنوع مناسب است.
 3. کلاس مس که از این کابل دریافت می شود 5 است و بسیار مناسب می باشد.
 4. جنس بدنه ای که برای تولید کابل افشان به کار گرفته می شود از جنس پی وی سی است. این جنس کمک می کند که کابل در شرایط متنوع مقاومت زیادی از خود نشان دهد.
 5. هادی مس آنیل شده برای تولید این کابل افشان به کار گرفته می شود.

6. کیفیت بالای این کابل برق از دیگر مزیت های آن به شمار می رود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *