سیم افشان قیمت

سیم و کابل افشان از نظر طراحی تفاوت هایی دارند، اما حالت هادی موجود در آنها یکی است. در اصل این نوع سیم ها کاربردهای فراوانی دارند، به دلیل وجود انواعی از هادی ها درون خود، سیم افشان قیمت متفاوتی نسبت به مدل های معمولی دارد و تنوع بیشتری نیز دارد. این سیم در اصل از کنارهم قرارگرفتن تعداد زیادی هادی 0.25 تا 0.5 می باشد که توسط یک روکش محافظت شده اند. در بسیاری از موارد این سیم ها می توانند برای انتقال جریان در فواصل کوتاه و طولانی استفاده شوند.

این نوع سیم ها کاربردهای زیادی دارند و حتی از کابل های افشان نیز در تاسیسات صنعتی نیز استفاده میشود. یکی از دلایل محبوبیت این نوع کابل ها در اصل انعطاف پذیری بالای آنها می باشد و کابل افشان و سیم افشان به عنوان انعطاف پذیرترین سیم ها در بازار شناخته می شوند و به همین جهت سیم افشان قیمت کاملا متفاوتی نسبت به مدل های دیگر سیم دارد.

سیم افشان قیمت

سیم افشان چیست؟

سیم افشان قیمت متفاوتی نسبت به مدل های دیگر موجود در بازار دارد. این سیم با داشتن ویژگی های کاربردی می تواند به عنوان یک ابزار مناسب برای انتقال جریان الکترونیکی باشد. به عنوان مثال یک سیم و یا کابل افشان می تواند از کنار هم قرارگیری 30 شاخه مختلف از یک نوع هادی در کنار هم به وجود آید.

کابل و سیم تفاوت های زیادی دارند، اما از نظر طراحی و نوع ساخت در مدل افشان این دو تا حدود زیادی بهم شباهت دارند، مثلا اگر در یک سیم 30 رشته هادی قرار داده شده است، این امکان وجود دارد تا در یک کابل بیش از 700 هادی وجود داشته باشد که این موضوع نشان دهنده میزان قدرت انتقال جریان یک سیم و کابل افشان می باشد.

تفاوت اصلی این نوع سیم و کابل با سیم های مفتولی، دقیقا در نوع طراحی آنها می باشد. زیرا در یک کابل و یا سیم مفتولی شما فقط می توانید یک رشته هادی را مشاهده کنید که نسبت به مدل سیم افشان انعطاف پذیری کمتری دارند، اما سیم و یا کابل افشان انعطاف پذیری بسیار بیشتری دارند و از آنها می توان در محیط های مختلفی استفاده نمود. زیرا جنس بدنه و نوع طراحی آنها سبب می شود که بتوان در هر نوع شرایطی از انواع آن استفاده کرد.

 

کاربرد سیم افشان چیست و چرا سیم افشان قیمت متفاوتی دارد؟

سیم افشان به منظور استفاده در داخل وسایل الکترونیکی طراحی شده است و سیم افشان قیمت کاملا متفاوتی نسبت به مدل های دیگر خود دارد. این تفاوت قیمت بیشتر در اندازه سیم، قطر آن و نوع روکش به کار رفته در آن می باشد. بیشتر استفاده از سیم های افشان در لوازم دیجیتال و برای اتصال بخش های مهم مختلف این اجزاء بهم می باشد. شما در تلویزیون یا لوازم صوتی و تصویری می توانید آن را مشاهده کنید.

در سیم های افشان از هادی مس آنیل شده استفاده شده است تا سبب حرکت بهتر جریان برق شود، از طرفی نیز روکش های این نوع سیم بیشتر از نوع پلاستیک فشرده شده می باشند. همچنین یک سیم افشان مناسب باید دارای دو استاندارد ISIRI 3084 و IEC 60288 باشد که اولی برای طراحی در ایران و استاندارد دوم به صورت بین المللی باشد.

در بیشتر موارد امروزی عایق یکی از موارد مهم یک سیم افشان محسوب می شود، زیرا باعث می شود که این سیم از برخورد با دیگر وسایل الکترونیکی و یا بروز خطرات جانی و مالی، هادی های موجود در سیم را محافظت کند. در بیشتر موارد از انواع پی وی سی برای ساخت آن استفاده می شود.

دسته بندی سیم افشان

سیم افشان قیمت کاملا متفاوتی دارد و بسته به نوع طراحی و نوع استفاده می تواند، تفاوت های زیادی داشته باشد. در اصل دسته بندی های بسیاری برای سیم افشان وجود دارد و یکی از این دسته بندی های بسیار مهم مشخصه ولتاژ می باشد که باعث می شود این نوع سیم ها به دو دسته تقسیم شوند. این دو دسته شامل؛

  • سیم افشان دارای ولتاژ نامی بین 300 تا 500 ولت
  • سیم افشان دارای ولتاژ نامی بین 350 تا 700 ولت

مدل اول سیم افشان بسیار معمول است و شرکت های مختلف ایرانی و خارجی بسیاری در حال تولید آن هستند. سیم افشان قیمت ویژه ای در این حالت ها دارد و بیشتر نوع طراحی و تعداد هادی ها می تواند تعیین کننده آن باشد.

چگونه یک سیم افشان قیمت مناسب تهیه کنیم؟

در بسیاری از موارد در هنگام خرید از فروشگاه سیم و کابل، معیارهای اشتباه سبب بروز مشکل می شوند، به عنوان مثال یکی از اشتباهات که افراد در مورد خرید سیم افشان دارند، وزن سیم می باشد که فکر می کنند میزان زیاد وزن یک سیم به معنای کیفیت بالای آن می باشد که این موضوع کاملا اشتباه است. سیم افشان با وجود امکانات مختلف و همچنین تنوع بسیار بالا در طراحی، میتوانند سبک تر از حالت معمولی باشند و حتی مدل های سبک این نوع سیم نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

یکی از معیارهای مهم خرید سیم افشان، استاندارد طراحی هادی های موجود در آن است که باید حتما از نوع مس باشند. هادی سیم های افشان باید حتما از نوع مس باشد و در غیر این صورت، نمی تواند جریان مناسبی را از خود عبور دهد. همچنین به دلیل وجود تعداد زیادی هادی در کنار هم در صورت انتقال جریان و نبودن هادی مسی، امکان وجود نویز و یا بروز نوسانات برقی بسیار زیاد خواهد شد.

 

سیم افشان قیمت ویژه ای دارد و میتواند حتی با تغییر شرکت سازنده نیز قیمت آن به صورت محسوسی افزایش پیدا کند. به منظور خرید سیم افشان مناسب، شما می توانید از فروشگاه سیمند کابل استفاده نمایید. در هنگام خرید سیم ها به شرکت سازنده آن و سابقه آن نیز توجه کنید، زیرا شرکت های قدیمی این حوزه بهترین سیم های موجود در بازار را تولید می کنند.

سیم انعطاف پذیر چیست؟

همان طور که در بالا مشخص شد، سیم هایی که تا سایز 10 میلیمتر باشند به دو دسته سیم افشان و مفتولی دسته بندی می شود و زمانی که اندازه و سایز سیم ها از این مقدار بیشتر باشد، به آنها سیم های افشان و یا نیمه افشان گفته می شود. سیم افشان قیمت متغیری دارد و به دلیل وجود تعداد بیشتری هادی در درون خود، قطر کمتری دارند و به همین دلیل نیز انعطاف پذیری بیشتر دارند، به همین دلیل به این نوع سیم ها، سیم انعطاف پذیر نیز گفته می شود.

علاوه بر این در بسیاری از مواردی که در سیم های اتصال به زمین استفاده میشود. این نوع سیم و کابل باید انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد، بیشتر تلاش می کنند که از سیم های نیمه افشان در این زمینه استفاده کنند و اصطلاحا در این حوزه به کابل های نیمه افشان و یا مفتولی کابل زمینی گفته می شوند. دلیل اصلی استفاده نکردن از سیم افشان در این حوزه، هزینه بیشتر آن نسبت به مدل های نیمه افشان می باشد.

توجه کنید که در صورت خرید کابل بی کیفیت، این احتمال وجود دارد که محصول دارای سطح مقطع واقعی نباشد و در نتیجه، میزان جریان عبوری از حد معمول پایین تر باشد و اگر بخواهید جریان را از این نوع سیم ها عبور دهید، این احتمال وجود دارد که کابل ها آب شده و با مشکل مواجه شوند و سبب خسارت های زیادی می شوند. پس باید در انتخاب سیم افشان دقت کرد.شرکت سیمند کابل با داشتن سابقه طولانی در زمینه فروش سیم و کابل می تواند در این زمینه پاسخگوی نیاز شما باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *