چشم‌انداز اقتصادی جهان به‌روزرسانی شد

صندوق بین‌المللی پول چشم‌انداز اقتصادی خود برای سال ۲۰۲۱ را به‌روزرسانی کرد که در آن تخمین رشد اقتصادی برای آمریکا و سایر کشورهای ثروتمند ارتقا داده شده اما پیش‌بینی رشد اقتصادی کشورهای درحال‌توسعه کاهش داده شده است.

به گزارش فرانس ۲۴ پیش‌بینی رشد اقتصادی جهان در این به‌روزرسانی همان ۶ درصدی که قبلاً پیش‌بینی شده بود باقی‌مانده است.

تفاوت بین رویکرد صندوق در مورد کشورهای درحال‌توسعه و پیشرفته بیشتر به میزان دسترسی به واکسن کرونا و تداوم حمایت‌های مالی مرتبط است. درحالی‌که کشورهای درحال‌توسعه در هر دو زمینه با چالش‌هایی روبرو هستند، واکسیناسیون در کشورهای پیشرفته با قدرت انجام شده و حمایت مالی هنوز ادامه دارد.

طبق گزارش «گیتا گوپیتا»، اقتصاددان ارشد صندوق بین‌المللی پول حدود ۴۰ درصد جوامع پیشرفته کاملاً واکسینه شده‌اند درحالی‌که در جوامع درحال‌توسعه تنها ۱۱ درصد جمعیت واکسن دریافت کرده‌اند.

به‌این‌ترتیب صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد اقتصادی آمریکا برای سال ۲۰۲۱ را ۰.۶ درصد نسبت به پیش‌بینی قبلی افزایش داد و به ۷ درصد رساند و پیش‌بینی رشد اقتصادی این کشور در ۲۰۲۲ را ۱.۴ درصد بالا برد و به ۴.۹ درصد رساند.

بزرگ‌ترین افزایش در پیش‌بینی‌های رشد اقتصادی صندوق بین‌المللی پول به انگلستان رسید. صندوق پیش‌بینی قبلی خود را ۱.۷ درصد بالا برد و اعلام کرد در سال ۲۰۲۱ اقتصاد انگلستان ۷ درصد رشد خواهد کرد.

همچنین در این چشم‌انداز جدید پیش‌بینی رشد اقتصادی منطقه یورو ۰.۲ درصد افزایش داده شد و پیش‌بینی رشد اقتصادی ژاپن ۰.۵ درصد کاهش یافت.

چشم‌انداز اقتصادی جهان

چشم‌انداز اقتصادی جهان

چشم‌انداز اقتصادی جهان

 

چشم‌انداز اقتصادی جهان چشم‌انداز اقتصادی جهان چشم‌انداز اقتصادی جهان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *