سیمند کابل نماد توسعه متوازن

pvc : شرکت سیمند کابل به عنوان یکی از شرکت های تولیدی پیشرو در صنعت سیم و کابل پس از نزدیک به یک دهه فعالیت مستمر با احداث مجموعه های تولیدی سیم و کابل در سطح استان زنجان محصولات متنوعی را به بازار مصرف عرضه نموده است .

این شرکت با چشم انداز حفظ جایگاه برتر در بازار سیم و کابل ، خود را متعهد به رفع نیازهای مشتریان در انتخاب و استفاده از محصولات می داند و بدین منظور رشد و توسعه سازمان و افزایش سطح رضایت مشتریان را به عنوان مهمترین هدف سازمانی خود قرار داده و با تکا به توانمندی کارکنان و سیستم های نوین مدیریتی و اعتقاد به این مهم که کیفیت محصول ، رسیدگی به موقع به شکایت مشتریان ، حفاظت از محیط زیست و صیانت از ایمنی کارکنان از مهمترین عوامل موفقیت در حفظ جایگاه برتر بازار است

نسبت به استقرار سیستم مدیریت یکپارچه ( IMS ) بر اساس استانداردهای مدیریت کیفیت ISO 9001 ، مدیریت محیط زیست ISO 14001 ، مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001 اقدام نمود .

سیمند کابل در حال حاضر طیف گسترده ای از محصولات را بشرح زیر عرضه می نماید :

سیم های انعطاف پذیر ( افشان ) تا سطح مقطع² mm 240
سیم های نصب ثابت تک مفتولی و نیمه افشان ( زمینی ) تا سطح مقطع² mm 400
سیم های لخت هوایی تا سطح مقطع² mm 120
کابل های انعطاف پذیر سبک ( افشان ) سایز² mm 5/2×5
کابل های تک رشته باعایق PVC و XLPE و روکش PVC تا سطح مقطع² mm 500
کابل های نصب ثابت سبک سایز² mm 35×5
کابل های قدرت فشار ضعیف ( kv 1 / 6/0 ) تا سطح مقطع هر رشته ² mm 400 ( افشان ، مفتولی و نیمه افشان )
کابل های مسلح ( آرمور دار یا زره دار ) ، دارای هادی هم مرکز ( کنسانتریک ) ، ابزار دقیق ، کنترل انعطاف پذیر ( افشان ) شیلد دار و بدون شیلد و انواع کابل های خاص مطابق با سفارش مشتری
کابل های کواکسیال ( آنتن )
کابل های مخابراتی فرکانس صوتی ( هوائی یا داخل ساختمان ) و خارج ساختمان ( زمینی ) تا سایز 60/0 ×2×12
کابل های جوشکاری با قوس الکتریکی ( کابل جوش )
کابل های ویژه استفاده در چاه های آب شرب SWR با سطح مقطع گرد و تخت
کابل های ترکیبی ویژه استفاده در چاه های آب شرب SWR
کابل های ویژه استفاده در صنعت تصفیه فاضلاب SWS
کابل های ویژه استفاده در صنعت کشاورزی SWI

واحد تحقیق و توسعه

واحد تحقیق و توسعه سیمند کابل با هدف تحقیقات میدانی و ارائه دستاوردهای جدید و کاربردی و طراحی محصولات جدید سیم و کابل در سال 1388 با اخذ گواهینامه از اداره کل صنایع و معادن استان زنجان تاسیس گردید ، با حضور استعدادهای جوان و متخصصین با تجربه توانسته است طرح های مبتکرانه بسیاری را در زمینه بسته بندی محصولات سیم و کابل و تولید کابل هایی با کاربرد خاص به انجام رساند

به صورتی که محصولات سیمند کابل در بازار مصرف با نوع بسته بندی منحصر بفرد خود از سایر محصولات متمایز گردیده اند .
این واحد به عنوان هسته اولیه فعالیت های تحقیقاتی مجموعه سیمند کابل ضمن ارتباط با حوزه های دانشگاهی مرتبط ، وظیفه ارتقاء کیفیت محصولات ، طراحی محصول جدید سیم و کابل ، بهینه سازی فرآیندها ، انتقال و جذب فناوری ها ، کسب دانش فنی برای تولید را بر اساس سیاستهای کلان شرکت بر عهده دارد .
واحد تحقیق و توسعه با بهره گیری از آخرین دانش و فناوری صنعت سیم و کابل تاکنون فعالیت های بسیاری را به انجام رسانده است که از بارزترین آن می توان به طراحی و تولید کابل های ویژه استفاده در چاه های آب شرب با نام swr اشاره نمود که حایز ویژگی های بسیاری از جمله طول عمر بالا ، کاهش مصرف انرژی ، عدم وجود فلزات سنگین و مواد شیمیایی سمی در ساختار پلیمر و انطباق آن با استاندارد ملی ایران شماره 1053 و قیمت مناسب بوده و به عنوان یک اختراع ثبت گردیده است .

طراحی نسل جدید این کابل با ویژگی نفوذ ناپذیری در برابر آب و دوام فعالیت در صورت آسیب دیدگی سطح روکش و نیز انطباق با الزامات استاندارد ملی اسران شماره 1926 از دیگر فعالیت های این واحد می باشد .
همچنین در راستای توسعه فعالیت این واحد ، نخستین مرکز تخصصی سیم و کابل کشور با هدف ارائه خدمات علمی و آموزشی به شاغلین صنعت سیم و کابل و نیز ارائه خدمات مشاوره ای به مشتریان گرامی مورد بهره برداری قرار گرفته است .

واحد کنترل کیفیت pvc

با توجه به نقش کنترل کیفیت در واحد های تولیدی سیم و کابل ، سیمند کابل جهت تولید بهتر و بهره وری هرچه بیشتر از متخصصین زبده و مهندسین با تجربه در این واحد بهره گرفته است .
واحد کنترل کیفیت سیمند کابل وظیفه تطبیق مشخصات محصول با نیازمندی ها و الزامات استاندارد های مختلف را برعهده دارد و در سه بخش کنترل بر کیفیت مواد اولیه مصرفی ، کنترل کالاهای درجریان ساخت و کنترل محصول نهایی اقدام به بررسی وضعیت کیفی خطوط و محصولات می نماید .

واحد آزمایشگاه pvc

آزمایشگاه سیمند کابل با استفاده از مدرنترین تجهیزات تست مواد اولیه و آزمون های الکتریکی و مکانیکی محصولات سیم و کابل به عنوان آزمایشگاه همکار مورد تایید موسسه استاندارد قابلیت انجام آزمونها بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی را دار می باشد .

برنامه های آینده

سیمند کابل در نظر دارد در سال جاری ، ضمن پیگیری اهداف سال گذشته که برآمده از استراتژی های سازمان بوده است ، اقدامات و رویکردهای خود را با توجه به وضعیت تحقق شاخص های استراتژیک بازنگری نماید و در راستای تحقق اهدافی که محقق نگردیده اند گام های موثرتری بردارد .
بر این اساس پروژه برنامه ریزی افق ده ساله سیمند کابل با همکاری تمامی پرسنل آغاز گریده است . در این پروژه تلاش خواهد شد با تحلیل مناسب شرایط بیرونی و درونی سازمان ، استراتژی سیمند کابل به بهترین شکل مورد بازنگری قرار گیرد .

pvc

pvc

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *